Ve francouzském Chartres prohráli 3:1, kde zejména nová posila brodského týmu, Masataka Morizono, prohrála oba své zápasy. Při tom začátek duelu s Francouzi vypadal pro českého mistra velice slibně. Do vedení STEN marketing poslal Pavel Širuček, který v pěti setech porazil Gao Ninga. Český reprezentant sice v souboji se světovou sedmnáctkou prohrával už 0:2 na sety, ale ani tento nepříznivý stav jej nezlomil. Naopak Širuček vyhrál hladce třetí i čtvrtou sadu a vynutil si rozhodující dějství. V pátém setu měl zkušený Asiat dlouho navrch, vedl 8:6 a 9:7, jenže závěr zápasu patřil Širučkovi. Ten uhrál čtyři míčky za sebou a vybojoval vedoucí bod STEN marketingu. Do druhého utkání poslal domácí trenér teprve dvacetiletého Alexandre Robinota. Francouzský mladíček japonskou posilu STEN marketingu Masataku Morizona viditelně zaskočil. Ve druhé sadě dokonce odvrátil šest setbolů, aby nakonec vyhrál 14:12.

Povzbuzený Robinot nakonec utkání dotáhl do páté sady, v níž měl favorizovaný Morizono neuvěřitelný výpadek. Na "otočce" totiž vedl 5:4, ale pak prohrál šest výměn po sobě a tím i celý zápas. Za nerozhodného stavu 1:1 si levoruký švédský reprezentant Pär Gerell ve třech setech poradil s Tomášem Treglerem a dostal domácí Chartres do vedení.

V následujícím souboji jedniček se prosadil Gao Ning, který svého asijského soka v dresu STEN marketingu Masataku Morizona porazil 3:0 a zpečetil tak vítězství favorizovaného francouzského celku v poměru 3:1.

„Ztratili jsme dobře rozehraný zápas. Absolutorium patří Pavlu Širučkovi, který podal famózní výkon. Naopak mě zklamal výkon Treglera a Morizona, ale věřím, že v nejbližší době svoje výpadky napraví," řekl manažer týmu Miroslav Jinek.

STEN se poprvé představí doma 11. září proti Havířovu.

CHARTRES ASTT – H. BROD 3:1
Ning – ŠIRUČEK 2:3 (8,9,-7,-6,9)
Robinot – MORIZONO 3:2 (-9,12,-9,3,6)
Gerell – TREGLER 3:0 (7,5,5)
Ning – MORIZONO 3:0 (8,7,11)

Další utkání skupiny D
Borussia Düsseldorf – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1