Svěřencům Tomáše Demka stačilo k jistotě prvního místa uhrát s pražským celkem nerozhodný výsledek. „My vždy hrajeme na vítězství, jen samozřejmě za nepříznivého stavu 1:3 se zajímáme o remízu," prozradil brodský trenér Tomáš Demek. Jeho slova hráči vyslyšeli, nenechali nic náhodě a El Niňo odjíždělo s prohrou 4:1.

EXTRALIGA STOLNÍHO TENISU
H. BROD – EL NIŇO PRAHA 4:1
Do prvního zápasu vyzval domácí Petr Korbel v Brodě dobře známého Bai He, který před dvěma lety byl Korbelův spoluhráč. Zkušenější Korbel začal famózně, když se dostal do vedení 5:0, jenže Bai He sadu zvrátil ve svůj prospěch.

Druhým setem se podařilo Korbelovi vyrovnat, ale v následujících dvou setech plných zvratů byl šťastnější v koncovce hráč El Niňa. Jak se později ukázalo, byl to první a zároveň poslední bod druhého celku tabulky.

O vyrovnání se postaral Pavel Širuček, který ve čtyřech setech porazil Davida Reitšpiese. V jaké ohromné pohodě hraje letošní extraligu Tomáš Tregler, předvedl proti Antonínu Gavlasovi. Tomu nedal nárok a po chvilce se radoval z výhry 3:0.

„Svého zápasu jsem se obával, protože s Tondou jsem naposledy prohrál, ale ničím mě nezaskočil a jsem rád, že jsem ho takto zvládl," řekl ke svému vystoupení Tomáš Tregler.

Oko bere

Ten si tímto zápasem připsal jednadvacátou extraligovou výhru v řadě. „Stoupá to pěkně," směje se Tregler. Pro něho je motivací udržet skvělou sérii do konce soutěže. „Je to určitě motivace. Máme od šéfa takovou malou prémii, podívat se do Barcelony na fotbal, tak se budu snažit neprohrát," má jasno Tregler.

Pokud by se to Tomáši Treglerovi podařilo, nebyl by první hráčem, kterému se to povedlo. „Na Pro-touru mi říkal Tomáš Konečný, že se mu to jednou nebo dvakrát povedlo," dodal Tregler. Za stavu 2:1 šel do hry Pavel Širuček proti Bai He. První set vyzněl pro domácího hráče 11:6, potom se podařilo Bai He vyrovnat, ale v dalších dvou sadách exceloval Širuček.

Poslední vítězný bod pro STEN marketing HB Ostrov získal koncentrovanou hrou Petr Korbel proti Antonínu Gavlasovi. Petr Korbel první set sice prohrál, ale hned v následném ukázal svou sílu v poměru 11:1. V následujících dvou sadách měl skvělou koncovku. „Byl to vynikající výkon celého týmu. Širu s Tregym hráli výborně. Škoda, že Petr Korbel nedotáhl zápas s Bai He, protože vedl 10:8 a 6:2. Zvládli jsme zápas i díky skvělé podpoře diváků," nechal se slyšet brodský trenér Tomáš Demek.

Výhrou si Havlíčkův zajistil prvenství v základní části extraligy a bude mít výhodu domácího prostředí v play-off zápasech. Nabízí se otázka, zda hráčům ve zbývajících zápasech nebude chybět motivace, „Určitě ne. My jsme kvalitní tým, který chce pořád vyhrávat," dodal Demek.

Výsledky

Korbel – Bai He 1:3
(-10, 12, -11, -10)
Širuček – Reitšpies 3:1
(9, 6, -9, 6)
Tregler – Gavlas 3:0
(8, 6, 7)
Širuček – Bai He 3:1
(6, -9, 9, 4)
Korbel – Gavlas 3:1
(-7, 1, 11, 10)