V pátek v domácím prostředí hostil Havířov a o den později byla brodskému týmu hostitelem Ostrava. V obou zápasech Havlíčkův Brod splnil roli favorita, ztratil pouze jeden set a vyhrál přesvědčivě 4:0.

EXTRALIGA STOLNÍHO TENISU

H. BROD – HAVÍŘOV 4:0
To, že zápas proti Havířovu nebude mít dlouhého trvání, ukázal hned první duel mezi Tomášem Treglerem a Romanem Rezetkou. Ten na Treglera uhrál pouze jedenáct míčků a brodský hráč se nestačil ani zapotit.

Ve druhém zápase se domácím fanouškům poprvé představila posila, Japonec Masataka Morizono. Na něho čekal v přímém souboji Michal Beneš. Ten ve všech setech držel s Morizonem krok, pro čtyřiadvacátého hráče světa vyzněly koncovky všech tří setů. Ve třetím utkání se utkal domácí Pavel Širuček s Markem Čihákem. První set vyzněl pro Širučka 11:5, ale v dalších dvou setech nejstarší hráč Havířova Širučka potrápil daleko více, ovšem ani tentokrát STEN neztratil set. Poslední čtvrtý bod získal Morizono nad Rezetkou, rovněž výsledkem 3:0.

„Dokázali jsme, že jsme opravdu silní. Kluci hráli výborně, nikdo neztratil ani set. Nedali jsme soupeři šanci. Hráči potvrdili, že jsme dobře trénovali a jsme dobře připraveni na sezonu. Byl jsem hodně spokojený," zhodnotil zápas brodský trenér Tomáš Demek.

Někomu se mohlo zdát, že Masataka Morizono mohl předvést suverenější výkon, protože proti Benešovi vyhrál sety 7, 8, 9 a proti Rezetkovi 9, 8, 3.

„Oni kluci z Havířova zase nejsou tak špatní. Masataka je sice dvacátý čtvrtý hráč světa, ale ping pong je vyrovnaný sport. To, že někdo uhraje osm, devět míčků není takový problém, důležitý je výsledek. Všechny zápasy jsme vyhráli 3:0 a celkově 4:0, což je nejdůležitější. Masataka si v takových zápase i zkouší herní věci, servis, dokáže si zápas řídit," dodal Demek.

H. BROD – OSTRAVA 4:0
V „ostravském azylu" předvedli brodští hráči rovněž suverénní výkon. Do prvního utkání vyzval Tomáš Tregler Jiřího Martinka a stejně jako v pátek nedal brodský hráč svému soupeři šanci a vyhrál 3:0. Stejně si počínal i Morizono. Ten bez ztráty setu porazil Miroslava Bindače.

První prohranou sadu si připsal až Pavel Širuček, a to hned prvním setu proti Patriku Klosovi. V dalším průběhu už dominoval brodský Širuček. Poslední čtvrtý bod uhrál přesvědčivým výkonem Morizono nad Martinkem 3:0 (6, 1, 3).