Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod zvládli finále play-off s DTJ Hradec Králové skvěle. V repríze loňského souboje o český trůn přehráli královéhradecký celek třikrát po sobě (4:1, 4:0, 4:3) a vybojovali druhý mistrovský titul v krátké historii svého klubu.
Říká se, že udělat poslední krok k titulu bývá nejtěžší. Na vlastní kůži se o přesvědčili i stolní tenisté STEN marketingu. Svěřenci trenéra Tomáše Demka byli ve třetím utkání na pokraji porážky. Stolní tenisté DTJ totiž měli fantastický úvod a zdálo se, že havlíčkobrodský KD Ostrov poprvé v letošní sezóně padne. Za stavu 1:3 pro DTJ měl Pištej na raketě mečbol. Kdyby ho proměnil, série by se vrátila do Hradce Králové… Nejlepší hráč celého play-off, Tomáš Tregler, však dokázal, byť s velkým štěstím, odvrátit hrozící nebezpečí. V dramatickém utkání se STEN marketingu podařilo ve fantastické atmosféře otočit stav z 0:3 na 4:3. Závěrečná čtyřhra se již nesla téměř v exhibičním duchu. Širuček s Treglerem v ní excelovali a tým trenéra Tomáše Demka se pak zaslouženě se svými fanoušky radoval z druhého triumfu v české Extralize za sebou.

STEN marketingu stačily k obhajobě mistrovského titulu tři zápasy. Finálovou sérii vyhrál 3:0, nicméně o každé vítězství musel tvrdě bojovat. „Ve finále hrály zcela nepochybně dva nejlepší extraligové celky. Byly to všechno strašně těžké zápasy. I ty první dva, které výsledkově vypadaly jednoznačně, byly vyrovnané a museli jsme je tvrdě vybojovat. No a dnešní utkání, to bylo vyvrcholení celé série. Skvělý stolní tenis, který musel nadchnout všechny diváky. S námi to vůbec nevypadalo dobře. Zkušený soupeř nás zaskočil, ale pomohli nám skvělí fanoušci, kteří vyburcovali naše hráče k fantastickému závěru. Mají velkou zásluhu na tom, že se nám podařilo zápas otočit. Smekám před nimi, stejně jako před našimi kluky, byl to neskutečný večer, dokonale jsme si to užili," zhodnotil třetí finálovou bitvu Tomáš Demek.

Není pochyb o tom, že titul je ve správných rukou. STEN marketing v průběhu letošní sezóny nenašel jediného přemožitele. Suverénně vyhrál základní část Extraligy a ovládl i play-off. „Co rozhodlo v náš prospěch?," položil si řečnickou otázku Tomáš Demek "Jak už jsem několikrát říkal, byla to parta, zkrátka dobře stmelený kolektiv hráčů, trenérů, vedení klubu a diváků. Všichni táhli za jeden provaz. Rozhodně to není jen o penězích, jak se může někdo domnívat. Za vším je tvrdá práce, poctivá příprava a hlavně to nadšení celého kolektivu, který šel od začátku za svým cílem. Dokonale jsme si to finále užili," dodal šťastný kouč STEN marketingu Tomáš Demek.
Do Hradce, do Hradce, nepojedeme do Hradce, pak znělo Ostrovem dlouho do nočních hodin. Ale to není nic nového. Každý velký úspěch se musí pořádně oslavit. A v Havlíčkově Brodě v pátek 15. března měli co slavit…

Pravdou je, že Kulturní dům Ostrov nejprve přihlížel "řádění" královéhradeckých stolních tenistů. Svěřenci trenéra Martina Lučana třetí finálový duel skvěle rozehráli a všechno nasvědčovalo tomu, že si vybojují pokračování finálové série v Hradci Králové. „Byl to z naší strany určitě nejlepší zápas v sérii. Kluci výborně začali, hráli uvolněně a předváděli parádní stolní tenis. Vedli jsme 3:0 a měli jsme utkání vyhrát. Je to velká škoda.

Obrat nastal po zápase Pišteje s Treglerem, kdy měl Lubo mečbol a mohl celé utkání ukončit. Bohužel ho neproměnil a domácí se pak herně zvedli. Peter Šereda prohrál s Korbelem a čtyřhru za vyrovnaného stavu 3:3 již Širuček s Treglerem nepustili," ohlédl se za třetí finálovou bitvou Martin Lučan.

Královéhradecký tým zůstal podruhé za sebou těsně pod extraligovým vrcholem. „Je to pro nás velké zklamání. Hlavně kvůli našim fanouškům jsme chtěli sérii vrátit do Hradce, aby si ještě užili špičkový stolní tenis. STEN marketing byl letos s příchodem Treglera silnější než vloni, ale to neznamená, že to nebylo hratelné. Sehráli jsme ve finále důstojnou roli. Bylo to pravé vyvrcholení české Extraligy, všechny tři zápasy měly vynikající úroveň. Nám někdy k úspěchu chybělo i trošku toho válečnického štěstí. Nedá se nic dělat. Druhé místo je pro nás pochopitelně zklamáním. Nezbývá, než soupeří pogratulovat k zisku mistrovského titulu," uzavřel své hodnocení trenér DTJ Martin Lučan.

(fza)