Přestože je HB Ostrov pořadatelem, utkání se neodehraje v Havlíčkově Brodě, ale oba soupeři zamíří do Levice na jihu Slovenska.

HB Ostrov půjde do utkání z prvního místa v extraligové tabulce, k němuž mu tak trochu ve stínu bojů v Lize mistrů pomohla porážka dosavadního lídra, pražského El Niňa s KT Praha 2:3 v předešlém kole. „Vedoucí příčku chceme pochopitelně udržet! Nad KST Ostrava chceme vyhrát, věřím v kvalitní profesionální výkon kluků, jsme favorit. Ale soupeř nemá co ztratit, nesmíme nic podcenit,“ řekl před pátečním utkáním trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Tomáš Demek.

Cestu do Levice naplánovali v HB Ostrov už na čtvrtek, na místě před zápasem ještě potrénují. V nominaci není Pavel Širuček, který dostal volno, hrát tak budou Tomáš Tregler, David Reitšpies a Tomáš Martinko. „Věřím, že i bez Pavla Širučka utkání zvládneme,“ poznamenal trenér klubu z Havlíčkova Brodu.

Ostrava KST je po osmi kolech v desetičlenné tabulce extraligy na osmém místě. Doposud na podzim dvakrát vyhrála, porazila jen Hradec Králové a NH Ostrava, týmy, které tabulku uzavírají. O nejvíc bodů se zasloužil Patrik Klos, spolu s ním nastupují Ondřej Bajger a Radim Morávek.

V Levici, kde působí druholigový klub, se hraje proto, že je odtud jeden ze sponzorů HB Ostrov. Česká extraliga se tam bude hrát i z důvodu propagace soutěže. „V Levici je nová herna, kvalitní stolní tenis se ve městě hraje, na utkání se těšíme,“ dodal Tomáš Demek.