Favorit čtvrtfinále je jasný, vítěz základní části HB Ostrov by si měl s osmou Ostravou poradit. „Favoritem jsme, ale v play off je každý soupeř nebezpečný, body ze základní části se nepočítají,“ připomenul trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Dmitrij Prokopcov.

Oproti minulému ročníku má play off odlišný model, čtvrtfinále a pak rovněž semifinále se hraje na tři týmová vítězství (loni stačily k postupu dvě výhry). HB Ostrov začíná doma, druhé utkání ve čtvrtek 30. března je na programu v Ostravě, třetí v sobotu 1. dubna znovu v Havlíčkově Brodě. „Chtěli bychom rozhodnout v co nejkratší době,“ nastínil plán Dmitrij Prokopcov. Případné čtvrté utkání by se hrálo po desetidenní pauze 11. dubna.

HB Ostrov půjde do čtvrtfinále v nejsilnější sestavě, tedy v čele s čerstvým dvojnásobným mistrem republiky Pavlem Širučkem, který na šampionátu jednotlivců v Havířově ovládl v neděli dvouhru a spolu s Jiřím Martinkem i čtyřhru. „Pavel má skvělou formu, jeho výkon v Havířově jsem obdivoval. Věřím, že na to v play off naváže i že bude mít po náročném programu dost sil,“ odhadoval trenér HB Ostrov.

Důležité body v sobotním dopoledním souboji se Starou Říší vybojovali divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech).
Fotbalisté Brodu konečně vyhráli. Jinak by bylo ve hře mé odvolání, tušil Adamec

Proti TTC Ostrava 2016 budou k dispozici i další stálice extraligové sestavy Tomáš Tregler a Tomáš Martinko. „V play off není prostor na experimenty, do bojů půjdeme s osvědčenou sestavou. Kluci navíc hrají dobře,“ zdůraznil Dmitrij Prokopcov, který bude v případě okolností připraven do hry rovněž zasáhnout.

TTC Ostrava odehrála většinu základní části soutěže s trojicí Jakub Kleprlík, Alexander Valuch a Filip Delinčák, pouze první jmenovaný má plusovou bilanci. „Kuba Kleprlík je určitě nejnebezpečnější, hlavně jeho si musíme pohlídat,“ poznamenal k soupeři havlíčkobrodský trenér. Do extraligových bojů dvakrát zasáhl i legendární Petr Korbel, pokaždé v duelu s Havířovem.

V základní části HB Ostrov obě utkání vyhrál, 25. listopadu v Ostravě 3:2 a 10. března netradičně ve Vodňanech 3:1.

Úvodní utkání play off HB Ostrov – TTC Ostrava začíná v KD Ostrov v osmnáct hodin. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Liberec s Havířovem, Cheb s KT Prahou a El Niňo Praha s Ostravou KST.