Potkají se tak dva kluby, které se ve stejné fázi soutěže střetly i loni, tehdy byl celkově úspěšnější polský klub. Na půdě soupeře ale HB Ostrov zaznamenal cennou výhru 3:2.

Český mistr by určitě na loňský úspěch rád navázal. „Na Bogorii jedeme s kompletním mužstvem, nastoupíme v nejsilnější sestavě,“ informoval trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Tomáš Demek. Vybírat bude znovu ze čtveřice Pavel Širuček, Tomáš Tregler, David Reitšpies a Tomáš Martinko.

HB Ostrov zahájil přípravu na úvodní duel B skupiny hlavní fáze Ligy mistrů v pondělí, přesun do města Grodzisk Mazowiecki poblíž Varšavy, kde klub Dartom Bogoria působí, naplánoval na úterý. „Ve středu na místě potrénujeme, ve čtvrtek od sedmnácti hodin nás čeká samotné soutěžní utkání,“ dodal k programu Tomáš Demek.

Jako když plujete na vlnách, tak zatím vypadají letošní výsledky fotbalistů Ledče (oranžové dresy). Slušný začátek vystřídala série čtyř proher, nyní jedou na pozitivní vlně.
Chytili pořádnou fazonu. Fotbalisté Ledče v přeboru čtyřikrát v řadě neprohráli

Loni proti HB Ostrov za Bogorii nastoupili Řek Panagiotis Gionis a Poláci Milosz Redzimski, Michal Gawlas a Jacek Mitas. Letos by do hry mohli zasáhnout ještě Marek Badowski nebo Japonec Takuya Jin. „Soupeře známe, dokážeme odhadnout, co by na něj mělo platit,“ poznamenal trenér havlíčkobrodského klubu.

Záležet bude také na tom, jak se hosté dokážou vypořádat s odlišnými podmínkami, které je v Grodzisku Mazowiecki čekají. „Bogorie hraje s míčky Stiga, které mají odlišné vlastnosti a na něž nejme zvyklí,“ připomněl Tomáš Demek. HB Ostrov hraje s míčky Joola, které používá i většina českých extraligových týmů. S míčky Stiga nehraje v extralize nikdo.

Podobně jako v extralize se v Lize mistrů hraje na tři vítězné dvouhry. Za stavu 2:2 v jednotlivých zápasech se hraje zkrácený set do šesti.