Hosté by měli být kompletní, už by měl nastoupit i Pavel Širuček, který před týdnem v Hradci Králové nehrál. „Všichni hráči jsou v pořádku, sestavu určím až den před zápasem,“ poznamenal k složení družstva v nejbližším utkání trenér HB Ostrov Dmitrij Prokopcov. Před týdnem nastoupil do zápasu on sám, spolu s ním hráli Tomáš Tregler a Tomáš Martinko.

KT Praha ještě do nové sezony nevstoupil, premiérový duel s Havířovem ho čeká teď ve čtvrtek. „Ve čtvrtek se na nás mohou rozehrát, na druhé straně se na hráčích KT Praha může projevit únava, spíš psychická než fyzická. Skutečnost, že budou hrát dvě utkání ve dvou dnech, může mít různé dopady,“ odhadoval trenér havlíčkobrodských extraligových mužů, kteří vyrazili za obhajobou mistrovského titulu týden starým jasným vítězstvím 3:0.

V minulé sezoně obsadil KT Praha osmé místo, v play off vypadl hned ve čtvrtfinále s Chebem. V základní části HB Ostrov vyhrál na podzim v Praze 3:2 a pak v únoru doma 3:0.

Před sezonou přišel do pražského klubu z Havířova Petr David, jinak v kádru zůstali Martin Olejník, Tomáš Pavelka a Martin Koblížek. „Ze strany soupeře čekáme spíš zkušenost,“ dodal Dmitrij Prokopcov. Na soupisce KT Praha jsou dál legendy českého stolního tenisu Milan Orlowski a Jindřich Panský.

Páteční utkání mezi KP Praha a HB Havlíčkův Brod začíná v 18 hodin.