Za prvenstvím míří pražské El Niňo, které odehraje páteční utkání osmnáctého kola extraligy v Hradci Králové, který je poslední. Naopak jasno není o tom, na koho HB Ostrov narazí v prvním kole play off, tedy kdo skončí na sedmém místě. V pátek večer bude ale o složení dvojic pro vyřazovací boje jasno.

Ostrava KST letos čtyři utkání vyhrála a třináct jich ztratila. Dvakrát přehrála Hradec Králové (3:0 a 3:1), jednou dalšího souseda v tabulce, NH Ostravu (3:2), a před dvěma týdny vezla vítězství 3:0 z Liberce, který ale v odvetách vyhrál jediné utkání a pět posledních ztratil vždy 0:3. Na podzim zvítězil ve vzájemném utkání HB Ostrov 3:0, utkání tehdy hostily slovenské Levice.

Nejlepším možným způsobem se útočník fotbalistů Ždírce Matěj Vopršal (v zeleném dresu) vrátil na zelený pažit. V neděli totiž přispěl gólem k výhře ve Velkém Meziříčí.
Vopršal už zase střílí góly. Je to skoro neuvěřitelné, usmíval se útočník Ždírce

KST odehrála sezonu až na výjimky v triu Patrik Klos, Ondřej Bajger a Radim Morávek, přičemž jen první jmenovaný má více výher než porážek.

HB Ostrov cestuje v pátek do Ostravy bez Tomáše Treglera, hrát tedy budou Pavel Širuček, David Reitšpies a Tomáš Martinko. „K posledním utkání základní části extraligy jedeme pro vítězství. Jsme favoritem, chceme to potvrdit, přistoupit k utkání poctivě a získat šestnáctou výhru v sezoně,“ řekl k nadcházejícímu pátečnímu utkání trenér HB Ostrov Tomáš Demek.