Zahájení trénikové činnosti je dobrou zprávou především pro Tomáše Treglera a Radka Skálu, kteří během posledního měsíce nevycestovali na turnaje do zahraničí.  Naopak Dmitrij Prokopcov a Michal Obešlo nalezli dočasný azyl v Řecku. „Dmitrij už je zpátky v Čechách. Michal v Řecku zatím zůstává. Je to ale kvůli tomu, že sestra jeho přítelkyně tam má svatbu. Jinak čeká na pokyn vrátit se zpět,“ informoval Miroslav Jinek.

Skupina trénujících hráčů v havlíčkobrodském klubu není zrovna úzká. Zahrnuje i některé hráče z akademie, kteří už mají profesionální status. „Jedná se o mládežnické reprezentanty, kteří od nás hostují a hrají extraligu v Chebu,“ dodal manažer HB Ostrov. V partě zatím schází šéftrenér Bohumil Vožický, který odjel s mládežnickou reprezentací na tréninkový kemp do Maďarska a vrací se o víkendu.

Velká nejistota panuje zatím ohledně termínu restartu nejvyšší soutěže. „Svaz hledá varianty. Opakovaně testovat hráče je pro většinu klubů finančne neúnosné,“ upozornil Miroslav Jinek. V úvahu připadá odehrát zbytek podzimní části v „bublině“.