HB Ostrov vyhrál v Havířově 3:1, dostal se na druhou příčku právě před svého pátečního soupeře a za vedoucím pražským El Niněm je jen vinou horšího skóre. Na šestnácti bodech je i třetí Havířov. HB Ostrov má navíc na svém účtu další tři body za výhru 3:2 v předehrávce osmého kola s Hradcem Králové.

Bod pro Havířov zařídil v pátek reprezentant Tomáš Polanský, který se vracel po zranění a nastoupil na pozici týmové trojky. Vítězství nad Tomášem Martinkem si ale musel odpracovat, havlíčkobrodský soupeř favoritovi docela vzdoroval. „Tomáš Martinko zahrál dobře, ale měl i trochu smůlu a zbytečně chyboval na příjmu. Po zápase byl smutný, ale proti takovému hráči jako je Tomáš Polanský nemá s tolika chybami šanci,“ okomentoval jediný dílčí neúspěch týmu trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Tomáš Demek.

V tu dobu měl už HB Ostrov na svém kontě dvě výhry. Nejprve přehrál 3:0 Tomáš Tregler havířovskou jedničku Jana Valentu. „Velmi dobrý zápas, v němž Tomáš Tregler předvedl svoje přednosti,“ zdůrazňoval Tomáš Demek.

Poté přidal druhé vítězství hostů Pavel Širuček, který porazil 3:0 Adama Štalzera. Nakonec pečetil opět Pavel Širuček týmové vítězství havlíčkobrodského klubu výhrou 3:1 nad Janem Valentou. „První výhra Pavla Širučka byla jasná. S Valentou ztratil první set, ale postupně zápas jednoznačně ovládl,“ připomenul trenér HB Ostrov.

V příštím kole hostí HB Ostrov pražský klub KT. Utkání v pátek 3. listopadu se ale nehraje v Havlíčkově Brodě, oba soupeři změří síly v západočeských Dobřanech.

Extraliga mužů ve stolním tenise – 6. kolo
SKST Tesla Batteries Havířov – HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:3
Valenta – Tregler 0:3 (-7, -12, -9)
Štalzer – Širuček 0:3 (-8, -7, -4)
Polanský – Martinko 3:0 (7, 9, 7)
Valenta – Širuček 1:3 (7, -10, -8, -7)