Potíže začaly hned v úvodním duelu. Dmitrij Prokopcov lehce vyhrál dva sety nad Jakubem Siebertem, pak se ale karta otočila. „Siebert se rozehrál ke skvělému výkonu. Dima v pátém setu odvracel tři mečboly. Naštěstí to zvládl. To bylo hodně důležité,“ uvedl kouč.

Co se domácím nepovedlo v prvním zápase, vyšlo v tom druhém. Blinka po třech setech vyhnal od stolu Obešla. „Michal se vůbec nemohl dostat do tempa. Byl jako svázaný,“ všiml si Bohumil Vožický.

Výhodu na stranu Havlíčkova Brodu vrátil mladík Radek Skála. Libereckou trojku Davida Průšu porazil ve třech setech.

Rozhodl a reparát pak složil Michal Obešlo. V duelu s Jakubem Siebertem ztratil jen druhý set. „Tam už to byl on. Uklidnil se, zápas zvládl skvěle,“ těšilo trenéra.

V sestavě HB Ostrov tentokrát chyběl Tomáš Tregler, z hlediska soupisky dvojka týmu. Pro zápas v Liberci dostal volno. „I tak tam za námi přijel, fandil týmu. Zejména proti těm slabším soupeřům ale chceme nasazovat Radka Skálu, aby sbíral zkušenosti,“ vysvětlil Bohumil Vožický.

Jeho tým ve čtvrtek přivítá v prvním domácím zápase KT Praha. Klub, ve kterém loni působil jako hráč. „Zahrát si nepůjdu,“ odmítl užít si pro něj speciální zápas.

KT Praha začal porážkou doma s Chebem. Dres vítězů oblékl i mladík z akademie HB Ostrov Ondřej Květon. „Porážka KT Praha mě netěší, ale z toho, že Ondra vyhrál svůj zápas, mám radost,“ svěřil se trenér havlíčkobrodského klubu.