Dohodu s elitním hráčem měl usnadněnou i z jiného důvodu. Prokopcov do jeho akademie jezdí roky trénovat a pojí je přátelství. „Tykáme si strašně dlouho, vlastně od samého začátku. Jen si vzpomínám, že mi nejdříve říkal ty Jinku,“ usmál se při vzpomínkách, jak původem Ukrajinec bojoval s českými jmény.

Prokopcov v barvách El Niňa v poslední ročníku extraligy našel přemožitele jen jednou. Vzhledem k tomu, že zbylých osmadvacet duelů vyhrál, s velkým náskokem ovládl žebříček úspěšnosti. „O kvalitě nemá cenu ani diskutovat. Ta je daná statistikami. Dima je ale nesmírně cenný i pro další věci,“ svěřil se Miroslav Jinek. Myslí tím především herní zkušenosti. Těch má Prokopcov ve čtyřiceti na rozdávání. „Na jeho hře je znát, že toho má hodně za sebou. Za stolem si počíná s obrovským přehledem, libuje se v těžkých zápasech,“ doplnil manažer ambiciózního klubu.

HB Ostrov tímto přestupem jen potvrdil, že buduje silný tým. Hned po postupu do nejvyšší soutěže přišlo ujištění, že místo v něm neztratí teprve osmnáctiletý talent Radek Skála. Následně se z hostování v KT Praha vrátil bývalý reprezentant Bohumil Vožický. V minulém týdnu pak došlo na příchod egypťana Mohameda Shoumana.