Zatímco HB Ostrov s rovnými třiceti body soutěži kraluje, Dobré je se čtyřiadvaceti body čtvrté. Východočešky v prvním lednovém utkání vyhrály v Moravském Krumlově a díky vítězství 6:4 se dostaly právě před Moravský Krumlov. Dobré zatím prohrálo pouze dvakrát (4:6 v Havlíčkově Brodě a 1:6 v Ostravě s KST), s pěti výsledky 5:5 je remízovým králem extraligy žen. „Dobré se po horším rozjezdu na počátku sezony postupně posouvalo v tabulce nahoru, nečeká nás snadné utkání. Budeme samozřejmě hrát na vítězství,“ naznačil trenér havlíčkobrodských stolních tenistek Bohumil Vožický.

Dobré se muselo vyrovnat s odchodem Zdeny Blaškové, loni nejlepší hráčky, která zamířila do Havlíčkova Brodu. Vyrovnat se se ztrátou ovšem klub z obce nedaleko Rychnova nad Kněžnou zvládl během podzimní části sezony parádně. Jedničkou se stala Polka Aleksandra Michalaková, která má na kontě 20 vítězství z dvouher, spolu s ní nastupují mladé hráčky Vendula Šichanová, Adéla Sazimová, případně Eliška Koďousková. Do extraligových bojů zasáhla i Rebecca Melanie Diazová Gonzalesová z Portorika, která přišla do Dobrého v listopadu z Hodonína. „V pátek bude záležet na tom, v jaké sestavě Dobré nastoupí. Pokud budou kompletní, budou hodně silní,“ odhadl trenér HB Ostrov.

V ní se po odehrané polovině letošního ročníku nachází fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v černých dresech). Probere je trenér Pavel Procházka?
Sázka na zkušenost. Fotbalisty Bystřice by měl opět probrat kouč Pavel Procházka

V prvním vzájemném utkání v Havlíčkově Brodě bodovaly za HB Ostrov Aneta Širučková, Linda Záděrová a Veronika Poláková, o výhře tehdy rozhodla až pětisetová čtyřhra. Teď se k nim přidá ještě zmíněná Zdena Blašková. „Naopak nebude Taťána Kukuľková, která startuje na turnaji TOP 16, který organizuje ETTU,“ poznamenal Bohumil Vožický.

V roli náhradnice nejspíš zůstane Veronika Poláková, i když její zápis do utkání předem vyloučený není. „Verča teď hrála na turnaji v Linci a zahrála tam opravdu skvěle,“ ocenil povedené turnajové vystoupení nejmladší členky extraligového kádru Bohumil Vožický.

Utkání SK Dobré – HB Ostrov Havlíčkův Brod se hraje v pátek 19. ledna od osmnácti hodin.