HB Ostrov pojede k oběma zápasům s jasným cílem. „Chceme obě utkání vyhrát,“ zdůraznil trenér HB Ostrov Tomáš Demek. Sestavu bude vybírat tradičně z extraligového kádru Pavel Širuček, Tomáš Tregler, David Reitšpies a Tomáš Martinko.

KT Praha je po patnácti odehraných utkáních v tabulce se sedmadvaceti body sedmá. V sezoně získala zatím šest vítězství, čtyři se soupeři ze spodních pater tabulky, jedno s Chodovem, s nímž hraje o šesté místo, a jedno v pražském derby s El Niněm. Na podzim s Havlíčkovým Brodem v Dobřanech KT Praha prohrála 0:3.

Nejvíc bodů za pražský klub má na kontě Martin Koblížek, spolu s ním zpravidla nastupují Martin Olejník a Slovák Filip Delinčák, v sestavě s objevil ještě Martin Šíp. „Martin Koblížek u nás trénuje, bude se chtít ukázat, ale my jedeme do Prahy vyhrát,“ zopakoval Tomáš Demek a doplnil, že KT Praha po letošní sezoně v extralize končí, takže může mít utkání specifickou atmosféru.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) se v posledním přípravném utkání před jarní částí sezony v sobotu utkají s Vysokým Mýtem.
Fotbalisté Brodu vyšli dvakrát střelecky naprázdno, herně ovšem nijak nepropadli

V sobotu hraje HB Ostrov v Hradci Králové, který měl před víkendem devatenáct bodů a extraligovou tabulku uzavíral. Hradec Králové bude hrát ale ještě pětkrát, už v pátek si může bilanci vylepšit s TTC Ostravou. Před víkendem měl na svém kontě ale jen tři výhry. Hned v prvním kole přehrál Chodov a pak už jen v obou vzájemných duelech KT Prahu. Z Havlíčkova Brodu se na podzim vracel s porážkou 2:3.

Nejvíc bodů za Hradec Králové uhrál Slovák Tibor Špánik, jeho v lednu a v února zpravidla doplňovali Vlastimil Buben a exbrodský Radek Skála. Na podzim hrál za východočeský klub i Felipe Olivares z Chile. „Plán, s jakým do Hradce Králové jedeme, je jasný, páteční výsledky na tom nic nemění,“ dodal Tomáš Demek.