V té době to už byla pro Linz Froschberg druhá porážka, neboť na úvod programu tříčlenné skupiny A prohrály v Mirandele s pořadatelem CTM Mirandela 1:3. Stejný výsledkem skončil pak i nedělní souboj HB Ostrov s Mirandelou, dál postoupily dva nejlepší týmy ze skupiny. „Náš hlavní cíl byl postup, to se nám podařilo splnit,“ ohlédl se za víkendovým turnajem Evropského poháru v Portugalsku trenér havlíčkobrodských stolních tenistek Bohumil Vožický.

Po úspěšném účinkování ve skupinové fázi druhého stupně čeká Havlíčkův Brod závěrečné play off, los bude známý během několika dní, hrát by se pak mělo zřejmě už v listopadu.

Rozhodující v boji o druhou postupovou příčku v Mirandele byl sobotní večerní duel HB Ostrov se zástupcem rakouského klubového stolního tenisu. Drama se šťastným koncem pro družinu trenéra Bohumila Vožického se ovšem vůbec nevyvíjelo dobře. Na úvod prohrála Zdena Blašková 1:3 s Běloruskou Daryou Kiselovou, která v minulé sezoně hájila barvy havlíčkobrodského klubu. „Počítali jsme, že by Zdenča na Daryu měla spíš platit, ale skutečnost byla jiná. Darya zahrála výborně, dokonce bych řekl, že se proti minulé sezoně, kdy hrála u nás, ještě zlepšila,“ připomínal Bohumil Vožický.

Fotbalisté Nového Města (na snímku) se v sobotu pořádně vytáhli, když doma rezervě brněnské Zbrojovky připravili první prohru v sezoně.
Signál rozhodl. Jsem rád, že ho kluci zkusili, usmíval se kouč Vrchoviny Michal

O druhý bod přišla ve slibně rozehraném utkání Tatiana Kukuľková. Nad Řekyní Malamateniou Papadimitriouovou vedla rychle 2:0 na sety, ale ve čtvrtém i zkráceném pátém setu nevyužila sérii mečbolů a odcházela s hlavou v dlaních a nejtěsnější porážkou 2:3 (ve zkráceném pátém setu 5:6).

Právě Tatiana Kukuľková se ale zasloužila o zásadní krok v bojích o celkové vítězství. Aneta Širučková odehrála s Tchajwankou Ying-Ying Chang rychlý set (11:3), pak soupeřka zápas vzdala a rychle musela zpátky do hry Slovenka v v barvách Havlíčkova Brodu. Na hloupou porážku v prvním svém utkání ale dokázala Tatiana Kukuľková zapomenout, na úporný obranářský styl Daryi Kiselové našla účinný recept a dočkala se sladkého vítězství 3:2. „Jsem rád, že Táňu nezlomil ani prohraný první zápas, ani hra soupeřky. Poradila si parádně, skvěle zvládla okamžiky, kdy se to pro ni nevyvíjelo dobře,“ ocenil výkony Tatiany Kukuľkové trenér HB Ostrov.

V páté dvouhře večera pak Zdena Blašková získávala nad Malamateniou Papadimitriouovou postupně herně navrch a nakonec vydařené vystoupení dovedla do vítězství 3:1. „Nebylo to úplně jednoduché, ale Zdenča si poradila,“ doplnil svůj postřeh Bohumil Vožický.

V Grodzisk Mazowiecki prohráli stolní tenisté HB Ostrov s místní Bogorií 1:3 a do tabulky skupiny B Ligy mistrů si zapsali první porážku.
Po slibném začátku HB Ostrov vládli na Lize mistrů v Polsku domácí

V neděli proti domácí Mirandele už hráčky HB Ostrov v boji o vítězství ve skupině jakoby úplně nenašly motivaci.

Zvláště když úvodní dvouhru se Singapurkou Jingyi Zhou ztratila Tatiana Kukuľková až v pátém setu. Annamaria Erdelyiová pak porazila 3:0 Zdenu Blaškovou a Aneta Širučková díky výhře 3:0 na Matilde Pintovou jen zmírňovala konečnou porážku. „První dva zápasy se hrál pěkný stolní tenis, ale koncovky patřily soupeřkám. Výborně pak zahrála Aneta Širučková, která zařídila, že jsme neprohráli s nulou,“ řekl k nedělnímu utkání Bohumil Vožický.

Annamaria Erdelyiová totiž následně porazila i Tatianu Kukuľkovou 3:0 a stanovila konečný výsledek 3:1 pro pořadatelský klub.

Evropský pohár – skupina A, Mirandela, Portugalsko:
LZ Linz Froschberg – HB Ostrov Havlíčkův Brod 2:3
Kiselová – Blašková 3:1 (8, -17, 9, 5), Papadimitriuová – Kukuľková (-7, -4, 4, 13, 6:5), Chang – Širučková 0:3 (-3, -0, -0), Kiselová – Kukuľková 2:3 (-8, 11, 9, -9, 3:6), Papadimitriouová – Blašková 1:3 (8, -9, -11, -4).

HB Ostrov Havlíčkův Brod – CTM Mirandela 1:3
Kukuľková – Zhou 2:3 (-9, -11, 6, 9, 0:6), Blašková – Erdelyiová 0:3 (-8, -8, -9), Širučková – Pintová 3:0 (9, 9, 9), Kukuľková – Erdelyiová 0:3 (-4, -3, -3).

LZ Linz Froschberg – CTM Mirandela 1:3

Konečné pořadí ve skupině A:
1. CTM Mirandela 4 body
2. HB Ostrov Havlíčkův Brod 3 b.
3. LZ Linec Froschberg 2 body.