HB Ostrov určitě odehraje postupně tři zápasy v základní skupině. V sobotu 26. listopadu se utkání s rakouským SU Sparkasse Kufstein I (od 11 hodin) a s chorvatským STK Aquaestil Duga Resa (od 18 hodin). V neděli od jedenácti hodin pak završí svůj program ve skupině zápasem s rakouským ASVÖ TTC Olympic Wien. „V případě druhého místa ve skupině by nás mělo čekat ještě jedno utkání,“ poznamenal k systému v Bratislavě trenér havlíčkobrodských stolních tenistek Bohumil Vožický.

V Bratislavě se hrají zápasy dvou čtyřčlenných skupin, do další fáze Europe Trophy postupují vítězové a ještě jeden tým ze druhého místa.

Z HB Ostrov nastoupí osvědčená extraligová dvojice Linda Záděrová, Tereza Pytlíková a doplnit by ji měla čerstvá posila, Daria Kiselová z Běloruska. „Loni hrála v Polsku, mezinárodní zkušenosti už má,“ zmínil Bohumil Vožický.

Havlíčkobrodské stolní tenistky by chtěly postoupit do další fáze této nižší evropské pohárové soutěže, která se bude hrát v roce 2023. O soupeřkách toho moc nevědí, ze soupisek nelze úplně jednoznačně vyčíst, kdo nakonec nastoupí. „Soupisky jsou silné, ale uvidíme, kdo nás přímo na turnaji v Bratislavě bude čekat,“ dodal Bohumil Vožický.