Před zahájením dvouhry vysela ve vzduchu otázka, zda si hlavní cenu, kterou je na tomto turnaji tradičně soudek piva, opět odveze Martin Kubát, kterého zná sportovní veřejnost především z hokejové střídačky jako trenéra. Ten procházel turnajovým pavoukem opět bez větších problémů až do finále s domácím Petrem Ulrichem, ve kterém měl namále.

Celý turnaj se hrál na dva vítězné sety a za stavu jedna jedna na sady rozhodoval o vítězi tie-break. Kubát nejprve nadělil Ulrichovi kanára, ale druhý set prohrál 4:6 a tak přišla na řadu zkrácená hra. Ulrich v ní vedl již 4:1 a zdálo se, že přepíše historii, ale nadějný stav neudržel a prohrál 6:8 a tím i finálovou bitvu.

Na Světelském Wimbledonu tedy nic nového, soudek piva s velkým křišťálovým pohárem si do Chotěboře odvezl opět Kubát.

Na jednom se pořadatelé nemohli při předávání cen finalistům s tradičním vítězem dohodnout, zda na světelské antuce zvítězil šestkrát nebo sedmkrát. Nejstarším účastníkem turnaje byl osmašedesátiletý Karel Böhm z Havlíčkova Brodu.

Semifinále dvouhry: M. Kubát (Chotěboř) – K. Dejmal (Světlá nad Sázavou) 6:2, 6:2. P. Ulrich (Světlá nad Sázavou) – P. Kudláček (Houšťka) scr. Finále: Kubát – Ulrich 6:0, 4:6, 8:6. Finále čtyřhry: M. Kubát, Pazlarová (Polička) – Ulrich, Kudláček 3:6, 6:4, 7:3.

Jiří Víšek