Do bojů o nejvyšší příčky ovšem mohou promluvit i další hráči havlíčkobrodského extraligového klubu. „Pavel Širuček bude obhajovat mistrovský titul a oprávněně patří mezi favority. Věřím, že se mohou prosadit i David Reitšpies či Tomáš Tregler. Tomáš Martinko mezi favority nepatří, ale překvapit může i on,“ řekl k nadcházejícímu republikovému šampionátu trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Tomáš Demek.

Za nejvážnějšího konkurenta havlíčkobrodských hráčů považuje Lubomíra Jančaříka (Jura Morez TT), který je nejvýše postaveným českým stolním tenistou na světovém žebříčku i na první příčce domácího nasazovacího žebříčku. Ten stále ještě domácí titul paradoxně nemá. „Na titul budou pomýšlet i hráči pražského El Niňa v čele Jiřím Vráblíkem i někteří další,“ dodal k případným adeptům na titul ve dvouhře Tomáš Demek. O titul může zabojovat i Jiří Martinko (SPG Felbermayr Wels), naopak chybět bude zraněný Tomáš Polanský (Havířov).

Kromě Pavla Širučka, který se stal před rokem mistrem republiky počtvrté, na titul v nedávné minulosti dosáhli také Tomáš Tregler, David Reitšpies či Jiří Vráblík.

V Praze se bude hrát i o mistrovské tituly ve čtyřhře a ve smíšené čtyřhře. Mistry republiky v mužské čtyřhře se loni stali Pavel Širuček s Jiřím Martinkem, ve smíšené čtyřhře vybojovali titul Tomáš Polanský a Iva Meidlová Čečotka (El Niňo Praha).

Šampionát začíná v pátek 22. března kvalifikacemi ve skupinách, kdy se hraje na tři vítězné sety. Hlavní soutěž se pak hraje na čtyři vítězné sety a k šestnácti mužům, kteří postoupí z kvalifikace se přidá 32 nejlepších podle nasazovacího žebříčku.

Hlavní soutěž začíná v sobotu, semifinále a finále jsou na programu v neděli 24. března.