Pro HB Ostrov se jedná o další dílek do skládačky nazvané ideální tým. „Je to hráč, kterého si pamatuji ještě dob, kdy proti nám hrál ze El Niňo. Vždy mi imponovala jeho bojovnost. Právě takové potřebujeme nejvíce,“ prohlásil manažer klubu Miroslav Jinek a doplnil další pozitivum: „Vzhledem k tomu, že mu je jednatřicet, přichází v ideálním věku.“

Michal Obešlo sice začínal se stolním tenisem pod vedením otce v rodných Ohařích, ale postupem času se z něj stal doslova světoběžník. Kromě toho, že sbíral reprezentační starty při mistrovstvích světa a Evropy, vyzkoušel celou řadu ligových soutěží.

Jeho první zahraniční štací byla druhá německá liga ve Fürstenfeldbrucku, následovaly Amiens ve Francii, španělská Vilagarcia, další francouzský klub Roanne, Diest v Belgii. Hrál rovněž za švédský BTK Rekord či AEK Atény a Antibes v Řecku. Tam se dokonce dočkal dvou ligových titulů. „Toho si velmi cením, protože jsme porazili Olympiakos s Monteirem,“ vzpomenul.

Brodský klub jeho angažováním jen potvrdil, že to myslí s útokem na mistrovský titul velmi vážně. Už dříve do kádru přišli Dmitrij Prokopcov, Mohamed Shouman či Bohumil Vožický. Zbylým členem elitní party je talentovaný mladík Radek Skála, který jako jediný v HB Ostrov působil už v předešlé sezoně.

Otázkou je, zda už je tým pro příští sezonu kompletní. Patrně ještě ne. „Do měsíce bude hotovo. Máme osloveného ještě jednoho hráče, velké jméno. Pokud se dohodneme, rádi to zveřejníme. Dejte nám ale čas na jednání,“ požádal Miroslav Jinek.