Jeden z nich vybojoval Tomáš Lacina, který v kategorii +93kg obsadil třetí místo. Tomáš Lacina začínal obyčejným chozením do posilovny.

„Před dvěma lety jsem zjistil, že bych nechtěl zůstat jen u zvedání činek, MMA sleduji už delší dobu, proto jsem se do tohoto bojového umění vrhl," říká na úvod osmadvacetiletý zápasník. Ten prozrazuje, že něco jiného je zvedat čínky a něco jiného trénovat bojové umění.

„Začátky byly drastické, protože jsem zjistil, že z posilovny na bojové umění fyzicky nestačím. Měl jsem sto sedm kilo a musel jsem v první řadě zhubnout a upravit si tréninkový režim," přiznal. A jak často se MMA věnuje? „Když není před závody, tak se připravuji pětkrát týdně, ale před závody je to dvoufázově. Tréninky jsou rozdělené na dvě části," říká Lacina. Jeho vrcholem je doposud už zmiňované mistrovství České republiky, které nadmíru pochvaloval.

„Po organizační stránce o nás v Praze bylo opravdu skvěle postaráno. Ze svého výkonu jsem spokojený, ale pořád je co zlepšovat," usmívá se a dodává: „Teď mě čekají další ligové zápasy, takže budu tvrdě trénovat a věřím, že se jednou dostanu k profíkům, ale je těžké sehnat sponzora a do začátku je k tomu potřeba mít i přizpůsobivou práci."

Nábor do MMA

Zájemci o bojové umění MMA (Mixed Martial Arts) se mohou objednat a zároveň přihlásit u trenéra Martina Škody na telefonním čísle 777 175 112.