Navíc zápas měl i svůj náboj, neboť favorit celé soutěže neměl ještě jistý postup do čtvrtfinálových bojů. K tomu potřeboval v Havlíčkově Brodě nutně uhrát alespoň dva body. To splnil, domácí tým bude pokračovat v lednu ve čtvrtfinále Poháru ETTU.

H. BROD – DÜSSELDORF 2:3

Domácí tým bohužel musel nastoupit bez největší hvězdy Masataky Morizona, který musel hrát kvalifikaci na mistrovství světa. „Jsem z toho hodně smutný, protože japonský svaz chce, aby Japonci hráli v Evropě, a oni potom udělají termín kvalifikace v době, kdy se hrají nejdůležitější zápasy v Lize mistrů. Japonci by se měli nad tímto zamyslet," řekl brodský trenér Tomáš Demek.

Hned v důležité úvodní dvouhře sahali po vítězství oba její aktéři – Petr Korbel i Řek Panagiotis Gionis. V pětisetové bitvě měl nakonec více štěstí řecký obranář, který dostal Borussii do vedení. Zaplněný Ostrov pak sledoval souboj Pavla Širučka s Patrickem Franziskou. Český reprezentant ani na podruhé v letošní Lize mistrů svého vrstevníka neporazil. Tentokrát s ním prohrál ve třech setech, i když zápas byl daleko vyrovnanější, než ukazuje výsledek.

Třešničkou na dortu skvělého večera byla třetí dvouhra, ve které se představil fenomenální Timo Boll. A když se Tomáš Tregler zbavil počáteční nervozity, bylo z toho další parádní představení, které zvedalo diváky ze sedadel. Šestnáctinásobný evropský šampión sice vyhrál první sadu 11:5, ale pak se prosadila bojovnost a důraz českého reprezentanta. Pětadvacetiletý Tregler byl v transu, sedmého hráče světa přehrál ve čtyřech setech a zaplněným Ostrovem zněly chorály: Tregy je válec, Tregy je válec…

„Hrál jsem až nečekaně uvolněně. Ani přesně nevím, co se tam za stavu 8:4 stalo. Vyšlo mi tam pár míčků, dostal jsem se do transu a měl jsem i potřebné štěstí. Jsem za to rád, i když vím, že Timo dlouho nehrál. Na druhou stranu prohrát určitě nechtěl. Byl to můj dárek divákům, kteří nás hnali za vítězstvím. Moc jim děkuju za podporu," poznamenal Tomáš Tregler.

Ale to ještě nebyl zdaleka konec. Česká legenda, Petr Korbel se pak zakousl do Patricka Franzisky, a ten chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí. Ostrov opět tonul v nadšení. Korbel ukázal, že zdaleka nepatří do starého železa a o dvacet let mladšího soupeře poslal od stolu s porážkou 3:1. Bylo srovnáno na 2:2 a hektický večer pokračoval.

V závěrečné dvouhře večera vyrukoval Pavel Širuček na Gionise s nevídanou trpělivostí. Získal první set, v následujícím sice dostal kanára, ale pak už zase bojoval jako lev. Škoda smolně prohrané koncovky třetí sady. Gionis ji vyhrál 16:14 a dostal se na koně. Řecký obranář už šanci nepustil.

Stolní tenisté STEN marketingu nakonec po více než tříhodinovém boji s favorizovanou Borussií prohráli těsně 2:3, přesto je skvělí havlíčkobrodští diváci odměnili dlouhotrvajícím potleskem.

Nádherný večer trenéra Demka
„Byl to nádherný večer. Věřím, že si to všichni diváci užili. Byli opravdu fantastičtí. Před takovým publikem je radost hrát. Neustále nás hnali dopředu a my jsme i bez Masy v oslabené sestavě hráli s Borussií naprosto vyrovnanou partii. I když jsme nakonec po velkém boji prohráli, tak odcházíme se ctí. Klobouk dolů před Petrem, který opět dokázal, že zdaleka nepatří do starého železa. Při troše štěstí mohl klidně porazit už Gionise v první dvouhře. A vítězství Tregyho nad Bollem, to byla taková třešnička na dortu. Věčná škoda, že nemohl hrát Masa. Mohlo to být ještě zajímavější, myslím, že bychom s ním měli šanci i na postup v Lize mistrů."
Tomáš Demek, trenér STEN marketingu

Liga mistrů stolního tenisu – skupina D, 6. kolo: STEN marketing HB Ostrov Havl. Brod – Borussia Düsseldorf 2:3.
Výsledky: Korbel – Gionis 2:3 (10, -9, -8, 9, -7), Širuček – Franziska 0:3 (-8, -6, -12), Tregler – Boll 3:1 (-5, 8, 12, 6), Korbel – Franziska 3:1 (-9, 6, 4, 7), Širuček – Gionis 1:3 (5, -0, -14, -9).

Další zápas 6. kola: Chartres ASTT – Grodzisk Mazowiecki (Pol.) 3:0. ⋌(red, keš)

Konečná tabulka:

1. Chartres 6 6 0 18:7 12
2. Düsseldorf 6 4 2 14:12 10
3. Havlíčkův Brod 6 2 4 12:14 8
4. Grodzisk 6 0 6 7:18 6