Třetí Otrokovice v Brodě dominovaly

Havlíčkův Brod – Brodská sportovní hala patřila o vídendu ženským složkám Jiskry, žel domácí házenkářky nebyly úspěšné.

14.3.2012

Bez bodu skončil házenkářský oddíl Jiskry. Nejhůře dopadly mladší dorostenky, které prohrály s Pískem o devatenáct branek. Nedařilo se ani házenkářům Ledče. Foto: Libor Blažek

Prvoligové ženy podlehly děvčatům z Otrokovic, mladší i starší dorostenky odevzdaly body soupeřkám z jižních Čech.

I. LIGA ŽEN
H. BROD – OTROKOVICE 24:34
Bleskový nástup Moravanek 2:0 dokázala děvčata z Vysočiny rychle otočit na 5:3 a později až na 8:5, když se prosazovala dravá Vrbková.

Soupeř srovnal na 8:8, docházelo k tvrdým soubojům a v době náporu Otrokovic dvakrát excelovala brodská gólmanka Zimová. Po dvaceti minutách byl stav 10:10.

Házenkářky z Moravy přidaly na  tvrdosti a do kabin odcházely s jednobodovým vedením 13:14. V náporu poračovaly i po změně stran a po pěti minutách utekly až na 17:22,což se ukázalo jako rozhodující moment. Obávaná kanonýrka Varhaníková nebyla najednou k uhlídání.

Když soupeř ještě zpřesnil obranu, Jiskra se jenom těžko prosazovala a navíc mladému kolektivu začaly docházet síly. Moravanky toho využily k rychlým brejkům, ovládly pole a skóre utěšeně narůstalo až na konečných 24:34.

K oporám poražených patřily brankářka Zimová, průbojná Vrbková a smolařka E.  Brožová, která sice dala sedm branek, ale pětkrát její razantní střely zastavily tyč nebo břevno.

„Soupeř potvrdil svoji kvalitu a vyhrál zaslouženě. Brodská děvčata však také nezklamala, mladý kolektiv odvedl bojovný výkon, žel po přestávce již nevydržel herní nasazení v obraně. Těší mě, že výkon těch nejmladších, kteří nemají ještě potřebné zkušenosti, jde rychle nahoru. Pokud udržíme soutěž, jsou na příští sezonu slibné vyhlídky,“ osvětlil současnou situaci brodský kouč David Kučera.

Sestava a branky H. Brodu: E. Brožová 7, Vrbková a Burdová po 4, Továrková, Honzárková, Lorencová , Špásová po 2, Herznová 1 – za hosty nejvíce Ličanová a Brandová po 8, Varhaníková 7, Rozhodčí: Barták, Moravec. Vyloučení:5:4, Využití: 1:2. Sedmičky: 2/2 – 2/3. Diváci: 70. Poločas: 13:14.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
H.BROD – PÍSEK 20:27
Starší dorostenky kladly děvčatům od Otavy větší odpor než jejich mladší kolegyně a zejména po přestávce byly zcela vyrovnaným soupeřem, na výhru to však nestačilo.
Sestava a branky H. Brodu: Jarošová, Klempířová – Nováková, Vopěnková 1, Culková, K. Brožová 3, J. Brožová 1, Nepovímová 3, Kotanová 1, Satrapová 6, Plíšková 1, G. Pelikánová, Šrámková.Poločas:9:14.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H. BROD – PÍSEK 16:35
Jihočešky jasně prokázaly, proč vedou prvoligovou tabulku bez ztráty bodu. Snaživý a věkově mladší kolektiv brodských děvčat jasně přehrály v perfektní obraně, jejich největší zbraní byly bleskové úniky zakončené přesnou i důraznou střelbou. Brodským děvčatům chyběla zraněná kanonýrka Jůzlová,průbojná Satrapová to sama střelecky neutáhla.Jiskra dokázala vzdorovat jen úvodních deset minut, potom se již mašina od Otavy  rozjela na plné obrátky.
Sestava  a branky H. Brodu: Šrámková, Nováková, Vopěnková 1, K. Brožová 2, J. Brožová 1, Nepovímová 3, Kotalová 2, Satrapová 5, Velíšková 1, Pelikánová. Poločas: 8:17.

II. LIGA MUŽŮ
MALOMĚŘICE – H. BROD 29:27
Sestava a branky H. Brodu: Jasčeg  – Drozd. Lašrovička. Sláma 3, Menšík 2, Slavík 11, Fišer 2, Zich 3, Rezek 6, Matějů, Morkus. Poločas: 15:11.

ST. PLZENEC –  LEDEČ  26:20
Sestava a branky Ledče: Morávek, Zahradník – Štefáček 11, Wurm, Červený, Kovařík 4, Jeřábek 4, Semenec 4, Brázda 3, Šubrt 3, Křikava. Poločas: 14:9.

14.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.