Sportovní událost navazuje na úspěšný první ročník, kterého se zúčastnilo 383 závodníků.

Letošní půlmaraton odstartuje v 11 hodin na sportovišti v Plovárenské ulici. Hlavní závod je dlouhý 21,0975 kilometru a kromě tradičního běhu jednotlivců se závodníci mohou také zúčastnit ve dvoučlenných i čtyřčlenných štafetách. Pro nejmladší účastníky budou připraveny dětské závody a bohatý doprovodný program.

Trasa závodu vede po cyklostezkách a pěších zónách podél řeky Sázavy. Rovinatou trať pokrývá téměř v celé délce asfaltový povrch.
Start, cíl i zázemí pro běžce a diváky jsou umístěny v příjemném prostředí sportoviště Plovárenská v Havlíčkově Brodě. Pro úspěšné zdolání půlmaratonu bude nutné uběhnout čtyři okruhy v délce 5,28 kilometru.

„Od minulého ročníku prošla běžecká trať významnými úpravami, které přispějí k vyššímu komfortu závodníků. Součástí úprav bylo prodloužení cyklostezky podél řeky Sázavy, odpadlo stoupání v ulici U Sv. Jána a běh po nezpevněném terénu. Zároveň se snížil počet otáček v jednom okruhu ze tří na jednu. Díky provedeným úpravám se mohl navýšit počet startujících v hlavním závodě na 250 běžců," uvedl ředitel závodu Antonín Urban.

Splnění všech parametrů a celková délka trati je certifikována Českým atletickým svazem. Pro vyšší bezpečnost běžců bude celá trať po dobu konání závodu uzavřena pro veřejnost. Diváci mohou závodu přihlížet ve sportovním areálu a po celé délce trati.

Více informací o půlmaratonu na www.havlickobrodskypulmaraton.cz, na kterých se mohou zájemci do závodu registrovat. Mediálním partnerem závodu je Havlíčkobrodský deník.

(dop)