Žáci prvního stupně se zúčastnili okresního kola florbalového poháru pořádaného ČFbU.

Škola postavila družstvo chlapců a také i družstvo dívek pod vedením jejich trenéra Bronislava Návojského, kterému pomáhala Michaela Palánová.

Chlapci bojovali mezi sedmi družstvy o jedno postupové místo do krajského kola. Po úvodním utkání proti ZŠ Buttulova Chotěboř, ve kterém nakonec remizovali 4:4, se utkali proti tradičnímu soupeři ze ZŠ Lánecká ze Světlé nad Sázavou. V tomto zápase šlo o hodně, protože situace v této skupině se vyvinula tak, že vítěz zápasu postoupí do finále turnaje. Od začátku utkání naši žáci bezpečně kontrolovali průběh zápasu a bez problémů vyhráli 6:2.

Ve finále je čekal těžký soupeř ze ZŠ Smetanova Chotěboř, se kterým vloni v krajské eliminaci vysoko prohráli v boji o 3. místo. Letos však kluci začali utkání výborně a za první dvě minuty vstřelili čtyři branky a vývoj utkání pak bez problémů kontrolovali až ke konečnému vítězství 12:3. Vybojovali tak první místo a zajistili si postup do krajské eliminace, která se uskuteční v Jihlavě 9. prosince.

Družstvo dívek bylo sestaveno převážně z žákyň 4. ročníku, a bojovalo tak většinou proti starším děvčatům. I přesto dívky hrály velmi vyrovnané zápasy se všemi družstvy. V prvním utkání prohrály s děvčaty ze ZŠ Lánecká ze Světlé nad Sázavou 0:4. V druhém utkání se utkaly s družstvem MŠ a ZŠ Ždírec nad Doubravou a po dramatickém průběhu zvítězily 3:2. V následných odvetách byly zápasy velmi dramatické. Nejdříve dívky porazily vítězky celého turnaje ze ZŠ Lánecká 4:2 a následně podlehly děvčatům ze Ždírce 2:3.

Tyto výsledky nakonec dívkám stačily na celkové 2. místo a postup do krajské eliminace. Oběma družstvům budeme držet palce 9. prosince, kdy se zúčastní krajského finále v Jihlavě. Pěkného úspěchu dosáhli žáci naší školy v soutěži pořádané ASŠK. Do této kategorie se přihlásilo 17 škol našeho okresu. Proto byla družstva rozdělena do tří okrsků, ze kterých vždy postupovala dvě nejlepší družstva do okresního finále. V okrskovém kole si naši žáci vybojovali postup do okresního finále společně ze ZŠ HB Štáflova. V okresním finále se pak ve skupině utkali s družstvem ZŠ Ledeč, se kterým prohráli po špatném výkonu 1:3. V druhém utkání ve skupině si se štěstím poradili 1:0 s družstvem MŠ a ZŠ Ždírec nad Doubravou, a vybojovali si tak postup do semifinále. Zde se utkali s největším favoritem soutěže ZŠ HB Štáflova. V polovině utkání hráli s favoritem ještě 1:1, ale pak se projevila lepší fyzička hráčů soupeře a podlehli 1:6. V následném utkání o 3. místo je čekalo družstvo z Gymnázia z Chotěboře, kde kluci předvedli asi nejlepší výkon v turnaji a zaslouženě získali 3. místo.

Mgr. Bronislav Návojský