Havlíčkův Brod je po odehrání sedmnácti zápasů se čtrnácti body šestý, České Budějovice jsou s pětadvaceti body čtvrté. Už je prakticky jasné, že po základní části bude hrát Jiskra ve skupině o udržení prvoligové příslušnosti. „Obě utkání s Českými Budějovicemi bereme jako přípravu na navazující play down, kdy budou výsledky daleko důležitější. Chceme se co nejlépe rozehrát, na utkání se už moc těšíme,“ zdůraznil trenér havlíčkobrodských volejbalistek Petr Dostál.

Po zranění se vrátí do sestavy zkušené hráčky Alexandra Dimičová a Radka Staňková. „Na marodce zatím zůstává Zuzana Dolejší a proti českobudějovické Madetě nebude k dispozici ani Tereza Křižanovská, která měla pozitivní covidový test,“ poznamenal Petr Dostál.

Družstvo bude mít teď na konci ledna čtyři zápasy na to, aby trenér našel nejsilnější sestavu pro navazující rozhodující fázi.

Herně i výsledkově by chtěla Jiskra navázat na poslední soutěžní zápasy, kdy v prosinci získala tři sety (2:3 a 1:3) se suverénně vedoucím Hradcem Králové. „Myslím, že nejsme bez šance na dobrý výsledek. Na Madetě jsme sice na podzim prohráli dvakrát 0:3, ale v odvetách bychom mohli těžit i z výhody domácího prostředí, ze znalosti naší specifické haly,“ dodával Petr Dostál.

Páteční utkání mezi Jiskrou Havlíčkův Brod a Madetou České Budějovice začíná v 19 hodin, o den později se hraje od 10 hodin.