Lídr průběžné tabulky a úřadující mistr republiky cestuje na sever Čech jako favorit, ale na půdě soupeře, který se zatím nachází ve druhé polovině tabulky, to jednoduché mít nebude. „Čeká nás těžký zápas. Víme, co můžeme očekávat, Liberec je nebezpečný soupeř,“ poznamenal k nadcházejícímu extraligovému duelu trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Dmitrij Prokopcov.

Liberec před novou sezonou obměnil kádr. Právě z Havlíčkova Brodu tam přišel Radek Skála, výraznou posilou by měl být ale Michal Beneš, vedle nich v severočeském klubu nadále působí třeba Egypťan Mohamed Shouman. „Radek Skála proti nám zřejmě nenastoupí, ale s Michalem Benešem počítáme,“ zmínil Dmitrij Prokopcov.

K dispozici bude v barvách HB Ostrov kompletní tým, připraveni budou reprezentant Pavel Širuček i Tomáš Tregler s Tomášem Martinkem. Nastoupit může sám hrající trenér.

HB Ostrov naposledy prohrál doma s pražským El Niněm, v Liberci by se chtěl vrátit na vítěznou vlnu. „Zápas s El Niněm je pro nás poučením, k utkání jsme nepřistoupili úplně nejlépe, proto jsme neuspěli. Sezona bude ale dlouhá, s nějakými nezdary musíme počítat,“ dodával Dmitrij Prokopcov.

Extraligové utkání SKST Liberec – HB Ostrov Havlíčkův Brod bude pro hosty i generálkou před Ligou mistrů, do níž vstoupí havlíčkobrodští stolní tenisté v úterý 8. listopadu v německém Düsseldorfu.