O minulém víkendu vyrostlo v Tisu na Havlíčkobrodsku zbrusu nové rugbyové hřiště. Jedná se teprve o druhý prostor svého druhu v naší republice.

Získat místo, kde by bylo možné vybudovat zcela nové rugbyové hřiště, bylo s ohledem na prostorovou i finanční náročnost projektu téměř nemožné.

Až při jednání v Tisu, kde tým poslední dobou trénoval i hrál svá utkání, vznikla myšlenka přebudovat tréninkový fotbalový trávník na rugbyové hřiště.   Havlíčkobrodští rugbisté se s otázkou, kde hrát a trénovat,  potýkali už od svého založení v březnu loňského roku.

Nejprve Broďáci využívali prostor v brodské ulici Za Plovárnou. Toto veřejné hřiště dobře posloužilo k vývoji fyzické přípravy a k nácviku základů techniky a taktiky. Vzhledem k jeho rozměrům však bylo pro hru nepoužitelné.

První ostrý zápas Broďáci sehráli ve Štokách a následně zdejší rugbisté putovali mezi z fotbalovým stadionem Na Losích a hřištěm v Tisu podle toho, kde bylo aktuálně volno. Pro hráče i fanoušky však bylo toto stěhování dosti náročné.

Jiří Svatoš