Hrálo se Švýcarským systémem na 9 kol v partiích na 2x15 minut a dvojice se losovaly tak, aby soupeři byli přibližně stejné výkonnosti.

Roli největšího favorita naplnil dvanáctiletý Rudolf Jun z TJ CHS Chotěboř, když zvítězil v osmi partiích z devíti. Stal se tak vítězem své věkové kategorie H12 i vítězem v celkové klasifikaci a získal tak pohár Města Světlá nad Sázavou. Na druhém místě skončil Tomáš Vokoun z TJ Žďár n. S. se ziskem 7 ½ bodů a třetí místo patřilo zástupci pořádajícího ŠK Světlá n. S. Petru Brožovi, který vyhrál sedm partií a získal tak 7 bodů, zvítězil též v kategorii H16.

Do desítky nejlepších v celkové klasifikaci se ještě dostali: 4. F. Jelínek 7, 5. L. Zeman 7 (oba TJ Spartak Vlašim), 6. Josef Ret Adam 7 (ŠK Polabiny Pardubice), 7. Michal Krč 7 (Gambit Jihlava), 8. P. Rosecký 7 (TJ Žďár n. S,), 9. O. Dejmal 6 ½ (ŠK Světlá n. S.), 10. P. Zelenka 6 ½ (TJ Žďár n. S.).

Nejmladší účastnicí turnaje byla teprve pětiletá Kamila Havelková navštěvující mateřskou školu v Jihlavě (Gambit Jihlava), která nevyšla naprázdno, když získala 2 ½ bodu za dvě vítězství a jednu remízu a patřilo jí 109. místo.

Jiří Víšek