Ve středu 15.ledna 2020 se odehrálo čtvrtfinále Českého poháru ve volejbalu mužů, ve kterém „domácí“ tým Volejbal Brno podlehl po boji Dukle Liberec 1:3 na sety (24:26, 25:22, 20:25, 25:27). Odvetu sehrají soupeři ve čtvrtek 23.ledna v Liberci.

V obou družstvech se představilo několik borců, kteří mají kořeny na Vysočině. Za Brno Martin Licek, Michal Hrazdíra a Daniel Římal, trenér Ondřej Marek i šéf klubu Martin Gerža, za Liberec Jan Štokr a Patrik Indra.

Futsalové utkání FK Boca Chotěboř. Ilustrační foto.
Tři branky za šest minut. Boca si prohrála zápas s Jerigem už v prvním poločase

Že se jednalo o volejbalový svátek na Vysočině jasně hovoří zájem o lístky na zápas, neboť se podařilo naplnit do posledního místečka kapacitu 500 diváků. Pro místní oddíl bylo i zajímavé, že si mohly dívky v úterý před zápasem zapinkat s brněnskými volejbalisty a následně udělat i mnoho fotografií.

Trenér Volejbalu Brno, Ondřej Marek, který pochází z Bezděkova u Chotěboře, neskrýval nadšení z dostatečného herního prostoru, velkých šaten i celkového vzhledu sportovní haly. Proto bude snahou organizátorů, volejbalového oddílu Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, města Světlá nad Sázavou a společnosti Sportovní zařízení města, ukázat divákům kvalitní volejbal každý rok.

TOMÁŠ ROSECKÝ