Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velká cena ZŠ Lipnice nad Sázavou v šachu

Lipnice nad Sázavou – Tradiční šachový turnaj pro žáky ZŠ, který pravidelně již po dvacáté organizuje vedení ZŠ v Lipnici nad Sázavou, se letos uskutečnil před pololetními prázdninami.

11.2.2016
SDÍLEJ:

Šachy v Lipnice mají velkou tradici, málokterá ZŠ se může pochlubit tím, že každoročně uskuteční přebor školy. Foto: Archiv autora

Turnaj, který nemá široko daleko konkurenci, je jedinečný organizací, neboť tu zabezpečují samotní žáci školy, žáci osmé a deváté třídy pod vedením hlavního organizátora pana učitele Mgr. Františka Ročka, za podpory paní ředitelky.

Už při příchodu do školy se vás ujmou žáci, kteří účastníky zavedou do šaten a hrací místnosti k presentaci, další pak zajišťují občerstvení účastníků, včetně doprovodu, všechno jak má být, bez problémů.

Turnaj se koná tradičně v poslední den před pololetními prázdninami, zváni jsou především žáci – šachisté ze ZŠ, které šachy baví, nejsou „mistry", o což pořadatelům především jde.

Šachy v ZŠ Lipnice nad Sázavou mají velkou tradici, málokterá ZŠ v ČR se může pochlubit tím, že se na škole každoročně uskuteční přebor školy, za účasti žáků, ale i učitelů, letos je to již pětatřicátý ročník!

Vedení školy totiž plně chápe myšlenky Jana Amose Komenského „Škola hrou", kam královská hra šachy patří, šachy jako gymnastika mozku, kdo se jednou šachy naučí, nemusí být mistr, velmistr, ale dají se hrát celý život.

Na turnaj přijeli žáci a žákyně z různých ZŠ regionu v počtu 48, z Havlíčkova Brodu, Havlíčkovy Borové, Oudoleně, Přibyslavi, Senožat, Lípy, Humpolce a spolu s domácími bojovali na šachovnicích nesmlouvavě v sedmikolovém turnaji, každý hráč měl na partii patnáct minut.

O výsledku na prvních místech se rozhodlo až v posledním kole, vítězství a putovní pohár zásluhou Honzíka Muzikáře zůstal „doma" v ZŠ Lipnice nad Sázavou, který vybojoval 6,5 bodu. Na druhém místě se umístil Jakub Satrapa ze ZŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod se šesti body. Překvapivě, ale zcela zaslouženě, třetí místo vybojovala Denisa Bruknarová s 5,5 body ze ZŠ Havlíčkova Borová, kde v ZŠ mají aktivní šachový kroužek.

Čtvrtý byl David Beránek ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod, 5. Svatopluk Hnulík z Gymnázia Havlíčkův Brod, šestý Tomáš Němec ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod a tak dále.

Pořadatelé – vedení ZŠ připravilo za podpory místních podnikatelů, sponzorů pro všechny žáky věcnou cenu, pro první tři i kytičku pro maminku. Turnaj, který se dětem líbil, kéž by takových na našich ZŠ bylo více..?!

Na závěr tohoto dvacátého ročníku, poděkovala paní ředitelka ZŠ panu učiteli Mgr. Františku Ročkovi za jeho úspěšnou činnost, což účastníci ocenili potleskem a s přáním „ Přijedeme i příští rok!"

Václav Paulík

Autor: Redakce

11.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení