Přece havlíčkobrodský klub STEN Marketing HB Ostrov. V Loňské sezoně vyhrál extraligu družstev, nyní sbírá úspěchy i na individuální scéně. O víkendu se Pavel Širuček stal mistrem republiky.

„Jsem samozřejmě moc rád, že se Pavlovi povedl takový úspěch, protože to je první hráč z Vysočiny, který vyhrál titul mistra republiky," raduje se havlíčkobrodský manažer Miroslav Jinek a přidává další ocenění: „Navíc náš trenér Tomáš Demek se stal trenérem roku, jako kolektiv jsme obsadili druhé místo a Tomáš Tregler skončil druhý v mužské kategorii."

Širuček triumfoval na republikovém šampionátu poprvé, ve finále jasně dominoval. Jeho překvapivým soupeřem byl František Plaček, který v semifinále vyřadil loňského mistra Tomáše Konečného. Plaček začal sice zápas lépe, stolní tenista vyhrál první set, ale Širuček potom brzy převzal taktovku zápasu. Dvaadvacetiletý reprezentant nakonec vyhrál 4:1 na sety (-8, 6, 6, 6, 8).

„Finále jsem dobře zvládl v hlavě, a to bylo nejdůležitější. Franta není klasický útočný hráč, má na bekhendu sendvič, a tak člověk musí hodně dbát na dodržování taktiky. A to se mi dnes dařilo, proto jsem vyhrál," uvedl Širuček.

Sportovně však poukázal na nižší konkurenci mistrovství republiky v mužské kategorii. „Turnaj hodnotím velice kladně. Co se týče mého působení, tak jsem měl štěstí na los, protože konkurenti Konečný, Králík a Jančařík vypadli, navíc se mistrovství nezúčastnili Prokopcov, Korbel, Tregler a Košťál. V titul jsem začal věřit už v semifinále (Širuček porazil 4:0 Davida – pozn. autora), které se mi opravdu herně hodně povedlo, a když vypadl Tomáš Konečný, ale jistotu jsem měl samozřejmě až po posledním míčku ve finále."

Ženskou vítězkou turnaje se pak stala Hana Matelová, jež si rovněž poměrem setů 4:1 poradila s českou jedničkou a obhájkyní titulu Ivetou Vacenovskou. Navázala tak na svůj úspěch z roku 2013. Ve čtyřhrách dominovali Tomáš Konečný s Petrem Davidem, Kateřina Pěnkavová s Lenkou Harabaszovou a Lubomír Jančařík s Vacenovskou, která před finálovým programem převzala ocenění pro nejlepší českou hráčku uplynulého roku.