NÁRODNÍ LIGA ŽEN

H. BROD – SLÁVIA BRNO 2:3
Tým nastartovala k výbornému výkonu kapitánka Poubová. K nahrávačce brodského týmu se přidaly další hráčky a s favoritkami z Moravy hrály vyrovnanou partii. Broďačky excelovaly na bloku. Vynikajícími zákroky v poli se představila Pešková.

Domácí polevili až ve třetím setu, a tak domácí trenér Kučera povolal do hry Dolejší, která nahradila Kohoutovou. Dalších střídání se fanoušci ale nedočkali, a tak reprezentantky Jiskry postupně ztrácely síly a posléze začaly dominovat soupeřky, které využily stoprocentně potenciál, kterým disponovaly.

Brodské volejbalistky, které povzbuzovala zaplněná hala, se vzepjaly k týmovému výkonu ještě ve čtvrtém setu, ale poté síly již rychle docházely a rozhodující pátá sada byla již zcela v rukách brněnské Slávie.

Sety: 22,22,-17,-22,-8. H. Brod: Poubová, Juklová, Lepešková, Kohoutová, Laláková, Jenčová, libero: Pešková.

H. BROD – SLÁVIA BRNO 3:1
Brod začal v obměněné sestavě, ale se stejnou chutí po vítězství. To soupeřky mírně zaskočilo. Ve druhém setu pustil do hry trenér Kučera nahrávačku Brečkovou, která oživila hru domácích. Zkušené soupeřky však okamžitě vycítily šanci a dokázaly zvrátit vývoj utkání pro sebe. Ve třetím setu se přelévalo skóre ze strany na stranu a fanoušci si užívali bojovný volejbal okořeněný dlouhými výměnami mezi oběma týmy. V koncovce setu se ale dostaly do trháku opět Moravanky. Do hry se vrátila kapitánka Poubová, které se podařilo spolu s týmem soupeřky zastavit. Domácí dorovnali bodový rozdíl a celý set vyhráli.

To rozhodlo celý další vývoj utkání a vítězství ve čtvrtém setu znamenalo pro domácí maximální zisk bodů do prvoligové tabulky.

Havlíčkobrodské volejbalistky dokázaly využít domácího prostředí a porazily jednoznačné favoritky utkání.

Sety: 22, -19, 23, 19. H. Brod: Poubová, Juklová, Lepešková, Báčová, Dolejší, Jenčová, libero: Pešková.

(spo)