V pátečním duelu s El Niněm půjde o bitvu gigantů. HB Ostrov platí za suverénna letošní sezony, pražský celek dominoval v řadě předchozích ročníků. „Letos poprvé po nějakých patnácti letech nehraje EL Niňo na špici tabulky,“ povšiml si Bohumil Vožický.

Důvod je zřejmý. Tým prošel obrovským omlazujícím řezem. Kdysi úspěšnému klubu pustil žilou i HB Ostrov. Odvedl mu Dmitrije Prokopcova. „Odehrálo se to vše v poklidu. El Niňo mu nebránilo odejít a my jsme se touhou získat ho netajili. Kluby mezi sebou jednaly fér. Žádná zášť tam není,“ ubezpečil.

El Niněm v minulosti ze současného havlíčkobrodského kádru prošli i Tomáš Tregler či Michal Obešlo. „Já jsem tam byl několik let před nimi. Klub si tehdy stahoval ty nejlepší, se mnou tam byli David Štěpánek, Tomáš Pavelka a další.“

Vožický má dobré vzpomínky i na KT Praha, kde hrál v loňské sezoně. „To je klub, který se stolním tenisem baví. Jsou v něm starší hráči, hodně se tam dbá na bojovnost za každého stavu,“ zmínil a přidal ještě jednu vzpomínku: „Na zápasy jsme jezdili vláčkem a hrávali karty. Bylo to kouzelné,“ vrátil se v čase.