Ostrava se opírá o hodně vyrovnaný tým. Jedničkou je ostřílený Jakub Kleprlík. „Neměl by hrát Chilan Olivares, ale to na věci nic nemění. Velkou kvalitu mají oba mladíci,“ míní teprve šestnáctiletého Šimona Bělíka a o rok staršího Slováka Filipa Delinčáka.

HB Ostrov v minulých kolech dost míchal sestavou, hodně příležitostí dostával mládežnický reprezentant Radek Skála. Proti Ostravě ale kouč experimentovat nehodlá. „Půjdeme do toho v nejsilnější možné sestavě. Radek bude připravený na střídání,“ nebojí se odkrýt karty Bohumil Vožický.

Z jeho otevřenosti plyne jediné. V základu budou Tomáš Tregler, Michal Obešlo a Dmitrij Prokopcov. Řeší se jen to, kdo do zápasu z jaké pozice půjde.

Tak hraje lídr týmu. Tomáš Tregler vyhrál všechny tři své duely.
Dřina HB Ostrov. Ukázalo se, jak je soutěž vyrovnaná, uznal Vožický

Lídr extraligy má teď hodně nepříjemný los. Po zápase s Ostravou musí hned další den na duel do Havířova. Otázkou je tedy, jak se projeví únava ze hry i cestování. „Bude zásadní, jak se nám povede zápas proti Ostravě. Pokud se budeme muset se soupeřem tahat v dlouhém zápase nebo prohrajeme, pak se únava projeví určitě výrazněji,“ ví kouč HB Ostrov.

Zápas v Birell aréně se hraje od osmnácti hodin pochopitelně s vyloučením diváků. Duel lze ale sledovat prostřednictvím internetové televize. Ta jej logicky vybrala jako šlágr kola.