V dresu KP Brno se představilo hned několik hráčů, kteří v minulosti oblékali trikot Nového Veselí. Střelecky hosty táhla především dvojice z nich, Sekulič s Kocichem shodně zaznamenali po šesti brankách.

Úvodní desetiminutovka sobotního duelu byla poměrně vyrovnaná, v jednobrankovém náskoku byli neustále házenkáři Brna. Klub z Vysočiny šel poprvé do vedení až v jedenácté minutě, když přesilovou hru zúročil Bartůněk – 7:6.

Od tohoto okamžiku už panovalo na palubovce jen jedno mužstvo. To domácí, které si postupně vypracovalo až osmibrankový náskok, který Brňané na konci poločasu dokázalo o dvě góly stáhnout – 19:13.

Podobný scénář byl k vidění také zkraje druhého dějství. Změna přišla až ve 37. minutě, kdy za úder do brady soupeřova obličeje uviděl červenou kartu Halíček. To jakoby hosty nakoplo a postupně začali ukrajovat svoji velkou ztrátu.

Necelou čtvrthodinu před koncem to bylo najednou už jen o gól – 23:22. Házenkáři domácího mužstva ovšem nezpanikařili a především díky výbornému brankáři Schamsovi si dokázali vzít prohospodařený náskok zpět.

Střelecky Veselí táhl především výborný Ptáčník, který zatížil konto soupeřova týmu devíti brankami. Na konci zápasu hosté úplně otevřeli zadní vrátka a Nové Veselí chodilo do volné obrany.

Svůj pohodlný náskok si drželo až do samotného konce a po právu si po jednoznačné výhře 32:26 připsalo do extraligové tabulky další dva body.

NOVÉ VESELÍ – KP BRNO 32:26
Sestava a branky: Schams, Martin Štohanzl – Ptáčník 9, Flajsar 6/1, Bartůněk 5, Dodica 4, Halíček 3, Gregorovič 2, Burnazovič 1, Melichar 1, Miroslav Štohanzl 1, Štěpán, Veselý, Hajčman, Krejz. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Bez ŽK. ČK: 1:0 (37. Halíček). Vyloučení: 4:4. Diváci: 300. Poločas: 19:13.

Další výsledky 4. kola: Hranice – Zubří 21:30, Maloměřice – Kopřivnice 25:32, Lovosice – Plzeň 27:32, Karviná – Jičín 37:23, Frýdek-Místek – Dukla Praha (NE, 18.00).