Úvodní podnik prestižního mezinárodního německého šampionátu IDM se konal druhou květnovou neděli na německém okruhu Sachsenring. Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval ve řídě Supersport za německý tým Moto Life na motocyklu Triumph. Ve dvou nedělních závodech dojel na 16. a 6. místě.

Účast na prestižním podniku si motocyklista z Brodu pochvaloval. „Byla to pro mě obrovská zkušenost a velký zážitek. Poprvé ve své kariéře jsem se mohl zúčastnit tohoto šampionátu, kde letos budu startovat ve všech závodech,“ potvrdil Prášek.

Především druhý závod, který se jel za obtížných podmínek neustálého deště, mu vyšel takřka na výbornou. „Chtěl bych opravdu moc poděkovat celému týmu za skvělou práci, kdy se nám daří neustále se zlepšovat. Už nyní se můžeme těšit na další závody IDM, které se pojedou za necelé tři týdny na německém okruhu Oschersleben,“ sdělil.

V pátečních trénincích začal skvělým tempem. „Neustále se nám dařilo zlepšovat a první den jsme zakončili časem 1:27,4 vteřiny a celkovým osmým místem,“ popisoval.

Do první kvalifikace pak se svým týmem udělal pár drobných změn v nastavení motorky. „Podařilo se nám díky tomu čas ještě o vteřinu zrychlit. Během kvalifikace jsem se pohyboval na celkové třetí příčce, což bylo nad naše očekávaní. V závěru tréninku jsem se pak propadl o jednu pozici,“ komentoval Prášek.

Do nedělních závodů tak odstartoval z parádní druhé řady, tedy šestého místa. „V prvním nedělním závodě se nám nepodařilo úplně trefit ideální nastavení. Snažil jsem se jet hodně na hranici možností a i přes lehký pád jsem závod dokončil na šestnáctém místě,“ hodnotil.

Druhý nedělní závod se jel za nepříjemných podmínek, kdy neustále poprchávalo. Tempo závodu bylo vzhledem k podmínkám velmi rychlé. „Dlouhou dobu se mi dařilo velmi tvrdě bojovat o třetí místo, byl to perfektní zážitek. V závěru jsem se propadl a cílem jsem projel jako šestý,“ dodal Prášek.