Jiskra je aktuálně se 14 body čtvrtá (na barážové pozici), Červený Kostelec s 21 body třetí.

Volejbalistky Jiskry začaly v pátečním prvním měření sil dobře, jenže ve druhém setu přišel obrat, který zcela změnil obraz hry. „V pátek jsme začali výborně, do poloviny druhého setu jsme hráli fantasticky. Pak se nám nepovedlo několik míčů a celé se to zlomilo. Padla na nás deka, už jsme se nezvedli,“ komentoval důležité páteční utkání trenér havlíčkobrodských volejbalistek Petr Dostál.

Přitom měl k dispozici nejlepší hráčky klubu, z těch, které na sebe během sezony upozornily, chyběly snad jen Natálie Stehlíková a Adéla Zeithamová. V pátek v zápise figurovaly Michaela Jechová, Radka Staňková, Kristýna Pecová, Alexandra Dimičová, Tereza Křižanovská, Adéla Hodková, Aneta Coufalová, Zuzana Dolejší, Lenka Musílková, Tereza Hodková a Anna Kalinová.

V sobotu už nebyly k dispozici Lenka Musílková a Tereza Hodková. Tým doplnila Anastasiia Brovko, ale Jiskra už se z útlumu nezvedla. „Na soupeřkách bylo vidět, že jsou v pohodě, hrály uvolněně. My jsme byli pod tlakem, s nímž jsme se nedokázali vyrovnat. Po jasně prohraném prvním setu jsme se sice zlepšili, ale jasnou porážku 0:3 jsme neodvrátili,“ musel konstatovat Petr Dostál.

Havlíčkův Brod čekají ještě čtyři zápasy, dva v Hronově a dva doma se Sokolem Nusle, tedy se soupeři, kteří drží dvě nejlepší pozice v tabulce. Naopak Červený Kostelec hostí doma jasně poslední českobudějovickou Školu volejbalu. „Míříme do baráže o udržení první ligy. Snad získané prvoligové zkušenosti zúročíme,“ dodal Petr Dostál.

I. liga žen
Skupina o 9. - 13. místo (7. a 8. kolo):

Jiskra Havlíčkův Brod – Volejbal Červený Kostelec 1:3 (20, -20, -14, -12) a 0:3 (-14, -17, -22)