V ní obhajují loňský triumf. Do další sezony vstoupil havlíčkobrodský klub více než slavnostně. V rámci charitativní akce ,,Opening Day“ hostili starého známého rivala, pražské Eagles. Zápasu předcházel bohatý kulturní program a slavnostního nadhozu se pak zhostil člověk na slovo vzatý, hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Zmiňovaná akce je určena pro malou Viktorku, která od narození trpí svalovou atrofií prvního stupně. Toto onemocnění je progresivní a bez léčby vede k dechové nedostatečnosti a k předčasnému úmrtí. Hroši přispějí Viktorce k nutné operaci každým vydařeným odpalem ve spolupráci s partnery klubu a dalšími přispěvateli finanční částkou. Ta je momentálně na výši 221 Kč a stále roste.

Ve zmiňovaném zápase Hroši před skvělým publikem vstoupili do zápasu výborně a po tříbodovém odpalu Karla Kadečky ve čtvrté směně se ujali už vedení 4:0. Skvělým výkonem zaujal nadhazovač Michal Holobrádek, jenž vynuloval všechny pálkaře soupeře. V odvetě pak Pražané vedli 1:0, ale to bylo z jejich strany vše. Dvoubodovým homerunem zavelel k vítězství Dibelka a skóre se zastavilo na poměru 7:1.

Na hřiště Tempa, loňského semifinálového soupeře Hrochů, svedli oslabení hosté statečnou bitvu. V prvním duelu se opět zaskvěl tříbodovým homerunem Ondřej Dibelka a Hroši pak drželi stav 4:4. Domácí však odskočili a vyhráli 7:5. V odvetě šel na nadhoz reprezentant Jaroslav Müller, zápas hosté zlomili za stavu 2:1, kdy po odpalu Karla Kadečky si hosté doběhli pro čtyři body. Zápas nakonec opanovali po výsledku 8:2.
O víkendu cestují havlíčkobrodští softballisté na sever Čech, když se představí na půdě Mostu a Chomutova.