TŘEBÍČ – ROŽNOV P. R. 5:6

První třetinu se hrál atraktivní florbal. Hosté se ujali vedení po kombinaci a domácí odpověděli využitou přesilovkou. Vysoké tempo pokračovalo i po změně stran. To svědčilo více Rožnovu, na jehož tři góly soupeř odpověděl jen jednou. Třebíčští se v závěrečné části pokoušeli nepříznivý vývoj zvrátit pilnou střelbou. Brzy se jim podařilo vsítit kontaktní branku. Jenomže odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat – 3:5. Snipeři pak měli možnost se vrátit do zápasu, ale dvojnásobnou přesilovku zhatil „pětiminutový“ faul Žáka.

Následnou početní výhodu čtyři na tři zužitkoval Pospíšil, ovšem při hře čtyři na čtyři následovala dvě zbytečná vyloučení domácích. Hosté dlouhou přesilovku čtyři na tři využili a znovu vedli o dva góly. Třebíč v závěru už jen snížila agilním Pospíšilem. „Utkání kvalitou odpovídalo play-off. Smůlou je, že jsme místo branek nastřelili několikrát brankovou konstrukci. Závěrečný nápor jsme otupili naším hloupým vyloučením,“ hodnotí domácí kouč Michal Pazderník.

Branky a nahrávky: 18. D. Salák (Vlach), 38. Pospíšil (A. Krejčí), 43. Štveráček (Vlach), 53. Pospíšil (Vlach), 60. Pospíšil (Žák) – 3. Viktořík (Kristek), 30. Krhut (Viktořík), 36. Viktořík (Krhut), 39. Krhut (Viktořík), 50. Krhut (Barabáš), 55. Novosad (Viktořík). Rozhodčí: Měsíček – Trnka. Vyloučení: 5:5, navíc Žák (Snipers Třebíč) 5 minut. Využití: 3:2. Diváci: 129. Třetiny: 1:1, 1:3, 3:2. Snipers Třebíč: Štos – D. Salák, Vlach, Štveráček, Sýkora, Mátl, Papoušek, Dlabač, Žák, Picmaus, Pospíšil, Kelbler, Janata, Homolka, Kuželka, Furdan, Macálka, A. Krejčí.

OPAVA – ŽĎÁR N. S. 12:3

Dvě třetiny nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo utkání zvrhnout ve žďárský debakl. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 3:1. V prostřední části Hippos snížil na 3:4, jenže stačilo pouhých osmnáct vteřin a bylo to znovu o dvě branky. Domácí se pak dostali do obrovské pohody a stříleli do branky Žďáru jeden gól za druhým.

„Do té doby poměrně vyrovnané utkání zlomila v závěru prostřední části branka Opavy na 5:3. To, co se dělo potom, nebylo z naší strany hodné této soutěže. Nejvíce mě mrzí to, že nejméně chyb udělají nováčci,“ těžko hledal po utkání slova hrající trenér Hipposu Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 1. Gebauer (Kostolány), 12. Pešat (Kostolány), 16. Kostolány, 35. Boželník (Kostolány), 38. Hahn (Sležka), 40. Gattnar (Gebauer), 46. Boželník (Repček), 49. Pešat (Kostolány), 51. Hahn (Sležka), 52. Rychlý (Repček), 56. Repček (Kostolány), 59. Kostolány (Gebauer) – 4. Váša, 33. Halm (Košík), 38. Košík (Halm). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 0:4. Využití: 3:0. Diváci: 69. Třetiny: 3:1, 3:2, 6:0. Žďár nad Sázavou: Krátký (52. Růžička) – F. Dvořák, Karásek, Příhoda, Zeisel, Váša, Halm, Košík, Petříček, Kos.

KOPŘIVNICE – BYSTŘICE 13:2

Domácí Kopřivnici se podařilo otevřít skóre zápasu již po minutě a půl, další tři branky do hostující sítě padly v závěru třetiny. Také ve druhém dějství pokračovala převaha domácích, ale Bystřice dvěma góly Dvořáka držela ještě přijatelný stav. Od stavu 7:2 ovšem hostující obrana totálně rezignovala a inkasovala dalších šest branek.

„Výsledek tomu sice nenapovídá, ale neodehráli jsme zde úplně špatné utkání. Bohužel však rozhodla individuální kvalita na straně našeho soupeře. V poslední třetině nám pak již odešly síly,“ vysvětloval příčiny další vysoké porážky bystřický kapitán Petr Zavadil.

Branky a nahrávky: 2. Fojtů (Štefek), 17. Kubátko (Monsport), 18. Lichnovský (Soukal), 19. Vávra, 32. Šimíček (Štefek), 33. Kubátko (Kresta), 42. Štefek (Lichnovský), 47. Šimíček (Podlezl), 48. Zátopek (Podlezl), 49. Vávra (Monsport), 60. Lichnovský (Kresta), 60. Podlezl (Šimíček), 60. Vávra – 25. Dvořák (Paleček), 34. Dvořák (Trentin). Rozhodčí: P. Hála, V. Hála. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 74. Třetiny: 4:0, 2:2, 7:0. Bystřice nad Pernštejnem: Šejnoha – Fryšavský, Paleček, M. Mazánek, Trentin, Dvořák, Zavadil, R. Mazánek, Slavíček, Procházka, Mach.

TELNICE – H. BROD 8:4

Domácí za vítězstvím vykročili už v první třetině. Po změně stran se Drakům sice podařilo snížit, ale Telnice si vytvořila rozhodující náskok čtyř branek. Hostům se ztrátu nepodařilo stáhnout a tak si neodvezli ani bod za vysokou porážku.
„Bohužel jsme nehráli stejně jako v minulých zápasech. Z domácího gólmana jsme udělali hvězdu, a proto zápas skončil tak, jak skončil,“ řekl havlíčkobrodský kouč Tomáš Rezek.

Branky a nahrávky: 6. Budík (Knotek), 16. Krejčí, 20. Houbal (Knotek), 27. Knotek (Jeski), 28. Suchomel (Jeski), 35. Jeski, 48. Krejčí (Budík), 51. Hruška (Surkoš) – 21. Pešek, 32. Sláma (Pešek), 44. Kocour (Pešek), 60. Pešek (Rezek). Rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. Třetiny: 3:0, 3:2, 2:2. Havlíčkův Brod: Frühbauer – Roztočil, Pešek, Sláma, Zelenka, Rezek, Čermák, Liška, Horský, Kocour, Kučera, J. Suchý, Kasper, Zmrhal.

Další výsledky 17. kola: Gull. Brno – Klobouky 4:3 pp, Náchod – Horní Suchá 8:3.

12. BYSTŘICE 17 2 1 0 14 73:182 8

Program 18. kola (27. a 28. ledna): Bystřice – Náchod (so, 14.00), Rožnov p. R. – Telnice, H. Brod – Kopřivnice (so, 19.00), Žďár n. S. – Gull. Brno (so, 19.00), Opava – Třebíč, Horní Suchá – Klobouky.