Zápasnického mezinárodního turnaje se zúčastnilo 450 mladých zápasníků z Čech, Německa, Polska, Dánska, Lotyšska, Ruska, Švédska, Estonska, Belgie, Holandska a Maďarska.

Zápasilo se na pěti žíněnkách a doslova zápasnický maraton trval od rána od 9 hodin do večera a s předáváním medailí skončil ve 21.30 hodin. Ve velice silném mezinárodním mládežnickém turnaji se jedenáct broďáků rozhodně neztratilo a vybojovali s trenérem Zdenkem Švecem historický úspěch – 3 zlaté, 2 bronzové medaile a dvě čtvrtá místa.

Zlaté medaile vybojoval do 25 kg Luboš Tomas, který nedal soupeřům vůbec žádnou šanci a všechna utkání vyhrál před časovým limitem. Do 29 kg mile překvapil Matěj Zvolánek, který ve skupině porazil na lopatky favorita této hmotnosti Nikitu Nuritdinova z Ruska a získal také zlatou medaili. Do 76 kg jednoznačně zvítězil Marcel Albíni.

Velkou smůlu měl ve váze do 38 kg David Havlíček, kterému k zisku medaile nestačilo ani šest vítězství.

Ve skupině smolně prohrál s Estoncem Ekkem Leithamem a v osmém utkání o bronzovou medaili David vedl 6:3 na body nad Dánem Aaronem Bellscheidtem, ale 5 vteřin před koncem utkání po akci soupeře se Davidovi „otevřelo" obočí a místo bronzové medaile si z Frankfurtu odvezl čtyři stehy. Bronzové medaile vybojoval do 54 kg David Michal a do 76 kg Adam Kufr. Tentokrát se nedařilo Michalu Zelenkovi, Davidu Henclovi, Miroslavu Žákovi a Matouši Adamcovi.

Celkově si brodští zápasníci po domácím mistrovství republiky připsali další úspěch.

VÝSLEDKY JEDNOTLIVCŮ

Kadeti
76 kg Adam Kufr 3.místo

Starší žáci
42 kg Miroslav Žák 12.místo
46 kg Matouš Adamec 12.místo
54 kg Michal Daniel 3.místo
76kg Marcel Albíni 1.místo

Mladší žáci
25 kg Lubomír Tomas 1.místo
25 kg Patrik Zvolánek 4.místo
29 kg Matěj Zvolánek 1.místo
34 kg David Hencl 19.místo
38 kg David Havlíček 4.místo
38 kg Michal Zelenka 16.místo