Ženám se podařil návrat do II. ligy, muži nezvládli úskalí krajského přeboru a se Žďárem boj o druhou ligu prohráli.

Hlavním úkolem mužů Jiskry bylo stabilizování mužstva,což se podařilo. Do základního kádru patřili Meloun, Trnka, Hladík, Sommer, Veselý, Kliment, Endál, Žikeš, Kovář, se úspěšně zapojili junioři Matějka, Hanzlík, Neuwirth, Podrázský, Seffi a Hromádko. Letní přípravou volejbalistů Jiskry bude účast na četných antukových turnajích. „Priorita pro nadcházející sezonu je jasná, vybojovat návrat mezi druholigové oddíly, výkonnostně na to chlapci mají. V kádru během léta nedošlo k žádným změnám", potvrzuje vedoucí mužstva Václav Meloun.

Mužstvo dál povede Petr Dostál, jeho asistenty budou Jan Meloun a Milan Kučera. Krajský přebor začne 6. října, chlapci z Jiskry budou své zápasy hrát i trénovat v brodské sportovní hale.

Naopak volejbalistkám brodské Jiskry se návrat do druhé ligy podařil.

Po odchodu trenéra Michala Půži na konci uplynulé sezony vedla družstvo hrající trenérka Eliška Poubová. Postup vybojovaly hráčky: Petra Nyklová, Hana Nyklová, Lepenková, Pešková, Švantnerová, Juklová, Staňková, E. Poubová, S. Poubová, Dohnalová a Hendrychová. V letní přestávce budou hrát brodské volejbalistky antukovou ligu žen a účastní se i několika letních turnajů. Ve druhé lize čekají na brodská děvčata soupeři: Bohemians Praha, VŠTJ Praha, Pardubice, Sokol Žižkov, Náchod, Hlincovka, Mladá Boleslav, Hronov a Slavie Hradec Králové.

Před zahájením druholigových bojů, které začnou koncem září, je připraveno třídenní soustředění v brodské sportovní hale, plánované jsou i večerní tréninky. Družstvo opět povede Eliška Poubová, počítá se s možností, že by na post trenéra přišel zkušený Pavel Dohnal.

Alois Svoboda