Muži třebíčského Spartaku jeli do Prahy s cílem udržet celkovou pátou příčku před Triatletem Karlovy Vary, a to se jim podařilo. Soupeře předčili v náročných podmínkách, kdy celý den vytrvale pršelo a byla zima, o deset bodů.

Mítink na pražském Strahově znovu ovládl Spartak Praha 4, který v celkovém součtu získal maximální možný počet hlavních 32 bodů. „Kdybychom letos v každém kole startovali v plné síle, mohli jsme znovu myslet na druhé třetí místo,“ ohlédl se za skončeným letošním ročníkem ligových soutěží družstev vedoucí třebíčských prvoligových mužů Jiří Kliner.

V závěrečném čtvrtém kole ligy bodovalo (včetně trojice chodců) jedenáct třebíčských atletů. Sedmnáct bodů zajistil družstvu Aleš Svoboda, o dva méně Dominik Machotka, který si na obou nejkratších sprintech vylepšil osobní rekordy. Navíc se spolu s Adamem Trojanem, Danielem Kinclem a Michalem Krátkým postaral o cenný přísun bodů za štafetu 4 x 100 metrů, která disciplínu vyhrála.

Sedmibojařka Dorota Skřivanová svému týmu v posledním kole ligy družstev citelně chyběla.
Cíl nesplnily. Nekompletní atletky Pacova zůstaly v lize sedmé a musí do baráže

První místa brali ještě Daniel Machotka na dvoustovce a Michal Krátký na 400 metrů překážek. Hodnotná jsou i třetí místa Aleše Svobody ve vrhu koulí a Miroslava Kouckého v hodu oštěpem.

Nový osobní rekord na dvoustovce si z Prahy přivezl ještě Adam Trojan. „Na to, v jakých pekelných podmínkách se v sobotu závodilo, nebylo vystoupení našich kluků po sportovní stránce špatné. Všichni bodovali, některé individuální výkony byly pěkné,“ dodal Jiří Kliner.

Standardní porci cenných bodů zajistili znovu chodci Karel Konečný, Milan Zeibert a Stanislav Marek, tentokrát jich přidali na konto oddílu patnáct.