Sever Evropy je dobrá adresa, Kristianstad házenou žije (i když zejména tou mužskou). Proto tam nádech nostalgie cítit je, ale další výzva je velkou motivací. „Končí u nás Silje Solbergová (norská mistryně světa z roku 2015 a vicemistryně z loňského roku – pozn. autora), Lucie ji za ni náhradou a doplní tak u nás svou krajanku Veroniku Malou,“ zní stanovisko klubu ze země galského kohouta.

Paris Issy zaujaly výkony Lucie Satrapové zejména na loňském světovém šampionátu v Německu. „Vím, že nějaký zájem byl už mistrovství světa, ale pak všechno trochu utichlo. Švédsko mi bude chybět, zvykla jsem si. Je to ale nová výzva, která se neodmítá, i když rozhodování bylo velmi těžké,“ přiznala hráčka, která do velké házené vstoupila v pražské Slavii.

Kromě náročného stěhování přes půl Evropy ji tak čeká i pilné studium francouzštiny. Momentálně však má jiné starosti, reprezentace hraje v kvalifikaci na ME s Dánskem. Včera české ženy prohrály 21:26, v sobotu je čeká odveta na půdě soupeře. „Na sraz a holky z reprezentace se těším. Bude to zase na chvilku změna oproti lize. Věřím, že se o body popereme a uděláme pro to maximum, abychom v odvetě vyhrály.“