Nyní byla ukončena rekonstrukce silnice v Havlíčkově Brodě. Nové silnice, které by ulehčily zásobování podniků a přepravu jejich výrobků, by se v nejbližších letech měly stavět v Jihlavě a Bystřici nad Pernštejnem, možná také ve Velkém Meziříčí a Humpolci. ČTK to dnes řekl hejtmanův náměstek Václav Kodet.

V Havlíčkově Brodě nyní byla ukončena rekonstrukce asi půl kilometru dlouhého úseku Průmyslové ulice. Náklady se pohybovaly kolem 15 milionů korun, z nichž unie zaplatila tři čtvrtiny.

Touto přestavbou byl dokončen krajský projekt na zlepšení dostupnosti tamní průmyslové zóny Baštínov. V ní se třetím rokem rozvíjí závod Futaba, který již ve výrobě autodílů zaměstnává přes 1000 lidí. V roce 2004 kraj k této lokalitě postavil novou silnici za více než 30 milionů korun. Umožnila přímé napojení průmyslové části města s výpadovou silnicí na Jihlavu, jež je zároveň přivaděčem k dálnici D1.

Nový úsek silnice za více než 100 milionů korun chce kraj s podporou EU vybudovat také k průmyslovým firmám v Jihlavě, a to ve směru od silnice na Polnou.

S městem a státním Ředitelstvím silnic a dálnic kraj jedná také o stavbě další silnice zhruba za 100 milionů korun, která by zajistila obousměrné připojení průmyslové zóny k dálničnímu přivaděči z druhé strany, ve směru na Havlíčkův Brod. Kodet uvedl, že tato stavba není připravena tak, aby mohla být zahájena v příštím roce. Podle něj zatím ani není jisté, kdo bude jejím investorem, zda stát či kraj.

Další novou silnici kraj plánuje do průmyslové zóny v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku. Zvažuje také, zda by z EU mohl dostat dotaci na postavení úseku, díky němuž by byl k D1 napojen obchvat ve Velkém Meziříčí.

Novou komunikaci k dálnici chce i město Humpolec na Pelhřimovsku. Umožnila by přístup k dalším lokalitám vyčleněným pro podnikání v územním plánu. Po nové silnici by se auta také dostala do průmyslové zóny, která nyní vzniká z bývalého humpoleckého závodu na výrobu sukna.