V hlavním městě Mexika dokončuje například důležitou zakázku – rekonstrukci Zastupitelského úřadu České republiky. Na druhé straně zeměkoule – v Pekingu, pracuje také na českém zastupitelském úřadě, kde zřizuje nové konzulární oddělení.

„V Mexico City rekonstruujeme elektroinstalace a zdravotní techniku. Vše probíhá za provozu úřadu, což je náročnější na přípravu a postup prací,“ řekla mluvčí firmy Zdena Stryková.

Podotkla, že zpočátku byl problém kvůli špatné spolupráci s místními úřady při proclívání kontejnerů s materiálem a při zajišťování dokumentů. „V Mexiku totiž nikdo nikdy a nikam nespěchá a na všechno je dostatek času. Jenže to je problém, když musíte rekonstrukci stihnout do určitého termínu,“ dodala.

Také v Pekingu má na zakázku jen omezený čas. Dvacetimilionovou zakázku musí Ross zvládnout za dobu od dubna do července. „Ztížené podmínky tam jsou hlavně kvůli přípravě olympijských her 2008. V celém městě je omezena nákladní doprava, zásobování materiály a kontejnery můžeme navážet pouze v noci. Navíc je i velmi těžké získat čerstvý beton, protože přednost má olympiáda,“ dodala Stryková.