Právě tato společnost totiž vstoupí jako první na novou průmyslovou zónu, kterou uvádí v život světelská radnice. „Výrobním programem společnosti Levimo je balení sušenek a čokoládových kolekcí,“ přiblížil investora místostarosta Světlé nad Sázavou Josef Böhm. Dodal, že firma odkoupila více než jedenáct tisíc metrů čtverečních pozemků průmyslové zóny.

Některé firmy nesplnily podmínky

Zájem o pozemky projevila také místní strojírenská společnost AR Kovo. Za metr čtvereční ale nabídla radnici ve Světlé jen tři sta padesát korun místo požadovaných minimálně pěti set deseti.

„Nesplnila tak kritéria výběrového řízení a tudíž jsme jí pozemky nemohli odprodat,“ vysvělil Böhm.

Samosprávu ve Světlé stála příprava průmyslové zóny už jedenáct milionů korun. „Pozemky jsme vykoupili od soukromého vlastníka a zainvestovali jsme je inženýrskými sítěmi a komunikacemi,“ poznamenala starostka města Lenka Arnotová.

„Stanovená cena pěti set deseti korun za metr čtvereční nám pokryje vynaložené náklady,“ dodala. S hledáním investorů by Světlé měla pomoci i agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Tu zřizuje ministerstvo průmyslu a obchodu. „O naší průmyslové zóně už samozřejmě v Czechinvestu vědí. Očekávám, že se s jeho zástupci ještě sejdeme a celou problematiku ještě jednou projednáme,“ podotkl Böhm. S přípravou průmyslové zóny to ve Světlé neměli jednoduché. Vlastní vhodné pozemky samospráva nemá, o vytipovaných musela jednat s privátními vlastníky.
Pro průmyslové využití chce ještě připravit prostranství mezi technickými službami a věznicí.