V soutěži, které se zúčastnilo devětatřicet pivovarů s více než dvěma sty pivy, mu totiž udělili nejvíce cen. „V kategorii světlý ležák putuje do Havlíčkova Brodu ocenění za první místo a v kategorii tmavý ležák za místo druhé. Stejné umístění získal Rebel i mezi speciálními světlými pivy a jeho kvasnicové pivo vyhodnotili degustátoři jako třetí nejlepší,“ sdělil Deníku Jiří Hušek, ředitel Měšťanského pivovaru v Havlíčkově Brodě.

Dodal, že v dalších hodnocených kategoriích se Rebel umístil na čtvrtých příčkách, což podle jeho slov potvrzuje vyrovnanou a stabilní kvalitu napříč celým sortimentem, který havlíčkobrodský pivovar v současné době produkuje.

Brodská voda a ječmen z Vysočiny

„Už třetím rokem patří pivo Rebel k nejoceňovanějším pivům v České republice a obhajoba tří cen v této soutěži, které jsme získali vloni, se tak povedla na výbornou,“ doplnil ředitele Huška sládek Měšťanského pivovaru Libor Čech. „Havlíčkobrodská voda, vlastní slad z klasické humnové sladovny, vyráběný z ječmene výhradně z Vysočiny, a vaření tradičním způsobem typickým pro české pivo dává našemu pivu jeho působivou regionální charakteristiku a chuť. Originální původ a výjimečnost byla významným parametrem už při získání ochranné známky Vysočina – regionální produkt, který smíme používat. A to jako jediný pivovar na Vysočině,“ zdůraznil Čech.

„Pro provozovatele hospod a hostinců na Vysočině představuje nabídka piva Rebel významnou konkurenční výhodu, neboť příznivá cena a stabilně vysoká kvalita piva si nachází další příznivce,“ poznamenal ředitel Hušek.

„Za své poslání považujeme udržení tradičního českého řemesla, tedy vynikajícího piva za rozumnou cenu. Pivo Rebel se v posledních letech stává stále oblíbenějším, což je dáno také zachováním tradiční technologie výroby. Tím, že odebíráme produkty pro výrobu našeho piva z regionu, podporujeme navíc zemědělce z Vysočiny,“ uzavřel Jiří Hušek s tím, že v porovnání s rokem 2008 získal havlíčkobrodský pivovar v gastronomii dalších šedesát nových zákazníků, zejména pak z okolí Jihlavy.

Není bez zajímavosti, že Měšťanský pivovar v Havlíčkově Brodě je jedním z posledních nezávislých pivovarů v České republice a posledním samostatným soukromým pivovarem v českých rukou na Vysočině.