Hudera oznámil, že žalobu na určení neplatnosti kupní smlouvy jeho společnost Crystal Bohemian Company stáhla. „Mohu potvrdit, že jsme se rozhodli soudní cestou nejít. Proč jsme tak učinili, komentovat nebudu,“ řekl Hudera.

Městský soud v Praze obdržel žalobu, prostřednictvím které napadla Huderova společnost výsledek výběrového řízení, po jehož skončení přiřkl věřitelský výbor a insolvenční správce majetek zkrachovalé sklárny ve Světlé Červově firmě Vivaria, v létě letošního roku.

Lubor Červa rozhodnutí svého konkurenta přivítal. „Oficiálně mi to sice ještě nikdo nesdělil, nicméně jsem o tomto kroku Jiřího Hudery informován,“ uvedl Červa a poznamenal, že se tak jeho společnost Crystalite Bohemia, která ve Světlé už zprovoznila dvě tavící pece, bude moci plně věnovat rozvoji sklářského podnikání.

„V lednu učiníme definitivní rozhodnutí o zprovoznění třetí tavící pece. Mělo by jít o dvanáctitunovou a zcela novou pec. Pokud se rozhodneme do této investice jít, rozjeli bychom ji v květnu příštího roku,“ pokračoval Červa a Deníku sdělil, že třetí pec by částečně sloužila i pro ruční výrobu skla.

Crystalite Bohemia zaměstnala do současné doby více než dvě stě padesát lidí a produkuje strojově vyráběné bílé užitkové sklo. Většina její produkce odchází ze Světlé do světa. Zejména pak do Ameriky a bývalých republik Sovětského svazu. Významný podíl exportu tvoří také odbytiště na středním a dálném východě.