Svůj provoz rozjížděl nejprve v malé dílně na místním letišti a postupem času se přestěhoval do nenápadného dvora bývalé tkalcovské dílny nedaleko městského centra. Dnes dodává upravená plátna mnoha profesionálním malířům v České republice a na Slovensku. Jeho firma poskytuje práci čtyřem stálým zaměstnancům.

Firmu jste založil již před osmnácti lety. Jak se váš podnik od svého vzniku vyvíjí?
Dá se říci, že jsem spolu se dvěma kamarády začal podnikat z absolutní nuly, kdy jsme neměli prakticky vůbec nic, a k podnikání v tomto oboru jsme se dostali náhodou. Nyní už vlastním halu se dvěma dílnami na výrobu pláten podle klasických postupů a myslím, že se snažíme zákazníkům vycházet maximálně vstříc. Výrobky jsme schopni distribuovat dva tři dny po zadání. V případě potřeby, nejedná-li se o speciální zakázku, dokonce i v den zaslání požadavků. V průběhu jednoho týdne vyrobíme ve dvou cyklech až 140 metrů čtverečních plátna. Postupem času jsme také rozšířili i náš sortiment.

Dodáváme plátna na rámu, sololitové desky určené k malbě, šepsovaná plátna v metráži i malířské palety. Vyhovujeme i zvláštním požadavků na míru našich zákazníků.

Jak svoje výrobky zákazníkům distribuujete?
Náš prodej není založen na internetovém obchodu, jak tomu bývá v současné době u mnoha produktů. Plátna si zákazníci mohou koupit ve speciálních prodejnách, nebo přímo od nás.

Je ve vašem oboru v našem kraji velká konkurence?
Na Vysočině jsem určitě jediným výrobcem pláten, několik dalších firem je rozmístěno po celé republice. Problémem jsou levné výrobky, které trh zaplavují hlavně z Číny. Ty jsou neúměrně levné. Vždyť za cenu, za jakou se prodávají, my stěží zaplatíme materiál. To musí nutně svědčit o jejich kvalitě.

Dá se takovému náporu na našem poměrně malém trhu odolat?
Já jsem se rozhodl těmto levným záležitostem z Číny nekonkurovat, a zaměřujeme se hlavně na produkci, kterou využívají profesionálové. Raději produkujeme výrobky dražší, ale kvalitní. Máme své zákazníky, a někteří z nich si berou až sto pláten za rok.

Jaké jsou největší přednosti vašeho podniku?
Náš výrobní proces je založen výhradně na ruční práci, což je naše velká deviza. To ostatně patří mezi tři naše zásady. Těmi je právě ruční práce, to, že jde zcela o český výrobek, a také použití stoprocentně přírodního a velmi kvalitního materiálu, kterým zajišťujeme trvalou pružnost pláten. Naši odběratelé zkrátka důvěřují poctivé české řemeslné práci.